У Києві відкрили виставку пейзажів всесвітньо відомого Івана Марчука

Художник Іван Марчук. Фото: Укрінформ

У Національному музеї «Київська картинна галерея» 15 січня відкрили ретроспективну виставку «Земля моя – краса моя», впізнаваних пейзажів народного художника України, Івана Марчука. Виставку можна відвідати до 31 січня 2019 року. Національний музей «Київська картинна галерея», м. Київ, вул. Терещенківська, 9.

На виставці представлено понад п’ять десятків полотен авторської техніки «пльонтанізм», які художник почав створювати з 1972 року. Шанувальникам майстер пропонує переглянути як хрестоматійні добре відомі твори, так і абсолютно нові, щойно створені. Нагадаємо, серія «Пейзаж» є одним з 13 творчих циклів відомого на увесь світ художника, – пише intvua.com.

Робота Івана Марчука
Робота Івана Марчука
Робота Івана Марчука
Робота Івана Марчука

«Я полюбляю імпровізації, але картини доробляю до мікрона. Як музикант: він написав мелодію, а згодом її слід аранжувати, шліфувати. І нарешті всі приходять і вигукують: ох, яка картина, вже готова. Ні, кажу, тут потрібно ще намалювати зо дві тисячі деталей. Людина цього не бачить. Однак я ж бо бачу. Я шукаю довершеність, і якщо не вдається її досягти, мене охоплює дискомфорт. Це пекельна робота. Я пишу з величезною швидкістю: десятки мазків за секунду. Я працюю в надзвичайному екстазі. Лише в такому стані мені вдається довести роботу до того, аби на ній був мовби мій фірмовий знак, аби й без підпису було видно: це картина Марчука, і більше нічия», – розповів Іван Марчук.

Робота Івана Марчука
Робота Івана Марчука

Довідка.

Іван Марчук – український живописець, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченка, який у 2007 році потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності, що був укладений британською газетою «The Daily Telegraph». Окрім цього, Іван Марчук є членом наукової ради Міжнародної академії сучасного мистецтва в Римі, яка прийняла його до лав «Золотої гільдії», що є першим випадком визнання українського художника інституцією такого рівня.

Loading...