Новини » Політика 15 січня, 2019, 14:53
Тимошенко: Процес отримання автокефалії ПЦУ має завершитися наданням їй статусу патріархату
<nbsp;>

Отримання томосу і митрополії від Константинополя – важливий крок на шляху створення єдиної помісної Православної Церкви в Україні, який має завершитися отриманням патріархії.

Про це Юлія Тимошенко заявила в програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV, передає прес-служба «Батьківщини».

«Незалежна помісна Православна Церква з томосом – це наше важливе досягнення, але це ще не завершення процесу», – наголосила лідер «Батьківщини».

Вона процитувала Патріарха Філарета, який, говорячи про отримання томосу і митрополії від Константинополя, наголошує на важливості подальшого руху на шляху отримання патріархату.

Як повідомляється, Юлія Тимошенко повністю поділяє позицію Патріарха Філарета і вважає, що єдина помісна церква має створюватися без агресії. Вона нагадала про міжконфесійний мир, яким донедавна славилася Україна і який потрібен зараз.

«Дуже правильно говорить Патріарх Філарет про те, що ми обов’язково доб’ємося патріархії і для цього потрібно об’єднатися в одну церкву. Але процес об’єднання ще не завершений і має бути продовжений мирним, еволюційним шляхом. Це мусить робити духовенство. Ми зробили перший крок, але нам треба йти далі та отримати патріархію», – пояснила політик, нагадавши, що «Батьківщина» завжди підтримувала створення єдиної помісної церкви в Україні.

Голова партії також проти того, щоб політики використовували томос «як політичний інструмент для роз’єднання країни».

«Уся історія політики в Україні будується на роз’єднанні: знаходять щось, що роз’єднує людей, і рвуть суспільство на частини, створюючи собі рейтинги. Але якщо ми не знайдемо в собі мудрість, любов один до одного, то нам, країні, дуже важко буде підніматися. Єдність – це той ресурс, який може нам допомогти у важкій ситуації», – підсумувала лідер «Батьківщини».

Нагадаємо, предстоятель Єрусалимської православної церкви Теофіл ІІІ спростував інформацію, що Юлія Тимошенко перешкоджала в отриманні Україною томосу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 20:43 :39