live

Суд у Москві переніс засідання в справі чотирьох українських моряків

Полонені українські моряки в Лефортовському суді Москви. Фото: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

«Судове засідання» щодо чотирьох військовополонених моряків відбудеться сьогодні, 16 січня о 9:00 ранку.

Про це координатор групи адвокатів, які захищають українських моряків, Микола Полозов написав у Facebook.

«Стосовно військовополонених: Лісовий В., Беспальченко В., Варімез В., Костишин В. Судове засідання відкладено на 9:00 16 січня», – написав він.

Як повідомлялось, 15 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін арешту двадцятьом військовополоненим українським морякам.

25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації у районі Керченської протоки обстріляли й захопили три українських військових кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь, і 24 моряків.

Підконтрольні Росії «суди» в окупованому Криму заарештували на два місяці всіх моряків, після чого їх перевезли в Москву.

Зараз 21 український військовий перебуває у московському СІЗО «Лефортово», ще троє поранених – в ізоляторі «Матросская тишина».

Всі захоплені Росією українські моряки заявили слідству, що вони військовополонені.

У вівторок, 15 січня, Лефортовський суд Москви почав розгляд клопотання ФСБ про продовження арешту українським морякам. Справи українських моряків суд розглядає по «четвіркам».

Засідання проходило у закритому режимі. Адвокати моряків подавали клопотання про передачу справи на розгляд до Військового гарнізонного суду, однак його було відхилено.

Loading...
Loading...
Loading...