Новини » Економіка 15 січня, 2019, 13:03
Росія через санкції не зможе запустити серійне виробництво літаків Іркут
Російський літак Іркут МС-21. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Російський літак Іркут МС-21. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Російський літак Іркут МС-21 планували запустити у серійне виробництво у 2020 році – він мав стати конкурентом таких велетів бізнесу, як Boeing і Airbus. Однак не стане, бо американці та японці вирішили не продавати РФ композити.

Про це повідомляє Rzeczpospolita із посиланням на російські ЗМІ.

На російську компанію «Аерокомпозит» (входить до складу ВАТ «Об’єднана авіабудівна корпорація», створена указом Володимира Путіна в 2006 році) наклали санкції США, і їй не можна продавати інноваційні матеріали. Росіяни купували їх для корпорації «Іркут» в американської компанії Hexcel і японської Toray Industries.

Літак «Іркут» мав отримати перевагу над конкурентами завдяки надзвичайно довгим крилам, виготовленим із ультралегких матеріалів. Без них неможливо виробляти крила, що відповідають необхідним параметрам. А відсутність доступу до цього матеріалу може зупинити весь проект на п’ять і більше років.

На світовому ринку існують також китайські та російські аналоги потрібних матеріалів, вироблені за підтримки Росатома, але вони набагато важчі та товщі, ніж американські та японські.

У прес-службі компанії «Ростек», що займається маркетингом компанії «Іркут», однак гарантують, що машина буде готова до сертифікації всередині наступного року.

«Робота над російськими композитами триває з 2014 року, у ній беруть участь декілька приватних компаній, які близькі до розробки власних технологій», – цитує видання заяву ОАК.

Росіяни, однак, визнають, що зупинка поставок матеріалів була для них величезною несподіванкою, як і те, що вони використовували імпортні матеріали для виробництва «Іркута».

Але навіть без цих політичних перешкод із виробництвом інноваційних «чорних крил», як їх називали, з самого початку були проблеми. Зокрема, коли частина технології виробництва вже була затверджена «Аерокомпозитом», виявилося, що вони не відповідають встановленим параметрам. Зрештою, те, що повинно було стати найсильнішою стороною «Іркута», перетворилося на його найбільшу проблему.

Попри запевнення, що російська компанія впорається із проблемою, вона вже висловила протести Hexcel і Toray Industries.

Нагадаємо, у Криму переживають, що через санкції не можуть їздити поромом до Туреччини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 17:07 :29