Новини » Економіка 15 січня, 2019, 17:15
Рева: Солідарна пенсійна система – єдиний гарант виплат пенсій за будь-яких економічних умов
Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Солідарна пенсійна система – це єдиний гарант виплат пенсій за будь-яких економічних умов. За словами урядовця, про це свідчить практичний досвід функціонування пенсійної системи в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

«Солідарна пенсійна система пройшла через усі випробування і довела, що навіть у найтяжчі часи, коли була дуже скрутна економічна ситуація, єдиним джерелом пенсійних виплат була солідарна система. Тому потрібно пам’ятати, що солідарний рівень є страховою системою, яка дасть гарантію виплати пенсій за будь-яких обставин», – заявив Міністр.

Він зазначив також про важливу роль обов’язкового накопичувального рівня пенсійної системи, як додаткового ресурсу для збільшення пенсійних виплат у майбутньому.

«Накопичувальна система є ефективною коли у людей з’являється додатковий ресурс і можливість використати частину доходів не лише на споживання, а й для відкладення на майбутнє. Якщо ж у людей немає з чого заощаджувати, то вони нічого не накопичать. Тому, коли доходи людей суттєво зростуть, а є впевненість, що це відбудеться найближчим часом, з’явиться і можливість частину ресурсу накопичувати, створивши державні гарантії збереження цих коштів. Тоді люди, через певну кількість років, отримуватимуть додаткову пенсію зі зроблених ними заощаджень», – пояснив Андрій Рева.

Разом із тим, головним викликом для обох рівнів пенсійної системи, як для солідарного, так і для накопичувального залишається тіньовий сектор економіки. Адже внески до обох рівнів пенсійної системи розраховуються від офіційних доходів громадян.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 01:37 :49