«Опоблок» звертатиметься до ЄСПЛ через закриття дільниць у Росії, – Вілкул

Під час Погоджувальної ради в парламенті заступник глави фракції «Опозиційний блок» Олександр Вілкул наголосив, що політсила планує звернутись до Європейського суду з прав людини щодо утисків виборчих прав українських громадян, які проживають в РФ.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці фракції політичної партії «Опозиційний блок» у ВР.

Він підкреслив: судова система остаточно заборонила трьом мільйонам українських громадян, які вимушено поїхали в Росію, голосувати в українських дипломатичних установах на території РФ.

«Влада створює умови для фальсифікації виборів. Мінімум три мільйони бюлетенів громадян, які не зможуть проголосувати – ось потужний ресурс для «корекції» результатів виборів», – зазначив народний депутат.

За словами Олександра Вілкула, звернення в судові інстанції завершилося нічим: Верховний суд своїм рішенням остаточно позбавив українців, які проживають в РФ виборчого права, не знайшовши в постанові ЦВК про закриття дільниць у Росії порушення прав виборців.

«Опозиційний блок звернеться із заявою до Європейського суду з прав людини. Ми сподіваємося отримати рішення на користь всіх українських громадян, чиї права грубо порушені», – підкреслив політик.

Як повідомлялось, наприкінці грудня ЦВК своєю постановою закрила 5 виборчих дільниць у Росії. Їх перенесли до посольств України в Грузії, Казахстані та Фінляндії.

Loading...