Новини » Політика 15 січня, 2019, 20:59
Ольга Герасим'юк: У нас не існує гуманітарної політики

В Україні не існує гуманітарної політики. Спілка журналістів давно втратила свій авторитет, а альтернативної не утворилося. Якщо б громадяни отримали інструмент для розрізнення того, що їм кажуть, вони могли б хоч трішки орієнтуватися в інформаційному просторі.

Про це в ефірі програми «DROZDOV» на телеканалі ZIK розповів член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк.

Гостя відповіла на запитання ведучого про те, що робити з тим, що в країні не модерується певна риторика і люди потрапляють в умови, коли під виглядом балансу думок ними маніпулюють і підмінюють поняття. Пані Герасим’юк зауважила, що на думку багатьох, вихід полягає в тім, щоб заткати вуха і просто собі жити. Але, на її переконання, так не вийде.

«Весь світ сьогодні від цього страждає. Інша справа, що у багатьох країнах в Європі і за океаном існують чіткі кодекси мовлення, етичні правила і принципи. Існують організації і реальні спілки. У Швеції, наприклад, журналіст пишучи думає, що скажуть про нього його колеги, які входять у спілку. Там є чіткі етичні наративи, без яких неможливо бути журналістом. Уявлення, що тебе можуть засудити колеги, дуже працює», – зазначила член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

У той же час, за її словами, в Україні цього не існує. В країні Спілка журналістів давно втратила свій авторитет, а ніякої альтернативної спілки не утворилося.

«У нас не існує гуманітарної політики як такої. Я кажу не про пропаганду, а про те, що у нас не займаються суспільством у цьому відношенні. Спасає тільки знання. Якщо б люди отримали інструмент розрізняти що тобі кажуть, то вони б у даній ситуації могли б хоч трошки орієнтуватися. Крім цього, журналістська спільнота сама сприяє такому хаосу», – прокоментувала гостя програми.

До слова, Міжнародна федерація журналістів опублікувала список із 94 журналістів та співробітників ЗМІ, які загинули під час інцидентів, пов’язаних з роботою, у 2018 році. Торік загиблих працівників медіа було 82, а в попередні 3 роки спостерігалася тенденція до зниження цього показника.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 16:50 :20