Новини » Політика 15 січня, 2019, 21:53
Ольга Герасим’юк дала пораду щодо методів протидії пропаганді РФ
ZIK
ZIK

Щоб мати можливість ефективно боротися з пропагандою, потрібно вибудувати дуже чіткий механізм. Тоді як закон «Про телебачення і радіомовлення» досі не був змінений після початку відвертої інформаційної війни РФ проти України.

Це зауважила член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK.

Від свого першого дня роботи в Нацраді, пригадує Ольга Герасим’юк, вона мала багато питань до контенту пропагандистських телеканалів, які досі працюють в Україні.

«Ми намагалися реагувати, але законодавство нам не дає чітких роз’яснень, як на це можна вплинути. Потрібно розуміти, що пропаганда робиться дуже тонко, там немає чіткого насильства чи відвертого заклику. І дуже важко щось довести, навіть якщо точно знаєш, що це принижує одних і закликає, наприклад, через емоційні натяки підтримати агресора», – визнала Ольга Герасим’юк.

Щоб мати можливість ефективно боротися з пропагандою, пояснює експерт, потрібно вибудувати дуже чіткий механізм. Тоді як закон «Про телебачення і радіомовлення» досі не був змінений після початку відвертої інформаційної війни РФ проти України.

«Закон про аудіовізуальні послуги, яким ми могли б замістити закон «Про телебачення і радіомовлення», досі перебуває на розгляді в Раді. Зрозуміло, що в парламенті є лобісти, які не зацікавлені в ухваленні такого документу. І щоб Комітет ВР із питань свободи слова міг провести цей законопроект, він спочатку має щось зробити з тими депутатами, які відверто проти.

Відтак, в інформаційній війні, яку Росія так активно веде проти України, ми безперечно пасемо задніх. І мені дуже страшно за наше майбутнє, адже зараз люди дезорієнтовані, і їм дуже складно розібратися, де є правда, а де – пропаганда», – констатувала Ольга Герасим’юк.

Як повідомляли, Служба безпеки України викрила жительку Одеси, яка через російські соцмережі розповсюджувала матеріали антиукраїнського характеру. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 07:51 :14