Новини » Суспільство 15 січня, 2019, 9:02
Кривавий Місяць: Наприкінці січня земляни спостерігатимуть незвичайне затемнення
Місяць. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Місяць. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У ніч на 21 січня Місяць отримає відтінок іржі і буде виглядати більше, ніж зазвичай, під час відносно рідкісної астрономічної події.

Землян очікує повне місячне затемнення, яке співпаде з моментом найбільшого зближення Місяця і Землі, посилаючись на Science Alert інформує «Новое время».

Повністю всі фази затемнення зможуть побачити жителі Північної і Південної Америки. Частково затемнення буде видно в другій половині ночі 21 січня в Африці і в Європі, в тому числі в Україні.

У нашій країні початок напівтіньового затемнення очікується о 4:37 по Києву, а початок повного тіньового затемнення – в 6:41. Максимальна фаза затемнення буде після 7 години ранку, коли над Україною вже зійде Сонце.

Залишається сподіватися на те, що небо буде відносно безхмарним.

Незвичайні відтінки Місяця під час цієї події будуть викликані розсіюванням і заломленням сонячного світла через нашу атмосферу, коли Місяць проходить крізь тінь Землі під час повного місячного затемнення.

Читайте також: В Україну йдуть потужні магнітні бурі

На місячні затемнення приємно дивитися, але вони не є чимось незвичайним – від двох до п’яти місячних затемнень відбувається щороку. Тим не менш, це не просто затемнення. Супутник нашої планети буде в перигеї, а це означає, що Місяць буде знаходитися в своїй найближчій точці до Землі на своїй орбіті і буде виглядати значно більше звичайного. Це варто того, щоб вийти на вулицю.

Незалежно від того, як ви ставитеся до самої події, не всім подобається її назва. «Кривавий Супермісяць» звучить трохи схоже на назву голлівудського фільму, просячи продовження на кшталт «Кривавий Супермісяць II: Друга кров». Але наступне таке затемнення відбудеться лише в 2022 році.

Читайте також: Синоптик повідомила, коли чекати наступну хвилю похолодання

Нагадаємо, 27 липня 2018 року відбулося рідкісне повне місячне затемнення. Тривалість затемнення становила103 хвилини. Це було найдовше повне місячне затемнення в XXI столітті.

За унікальним астрономічним явищем мали можливість спостерігати жителі Східної Африки і Центральної і Південної Азії, а також в Антарктиді. У Південній Америці, Західній Африці та Європі затемнення почалося при сході Місяця, в Східній Азії і Австралії – навпаки, під час заходу. У Північній Америці затемнення не було видно взагалі.

Читайте також: Врятувати людство: з далекого 3300 року прибув чоловік з нерадісними новинами

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 09:38 :22