Фракція «Відродження» у ВРУ наполягає на забороні подальшого підвищення ціни на газ

Віктор Бондар. Фото: uk.wikipedia.org

Депутатська група «Партія «Відродження» наполягає на тому, щоб парламент зупинив подальше підвищення цін на газ для населення, заплановане на найближчі два роки.

Про це під час Погоджувальної ради керівників фракцій ВРУ 15 січня заявив співголова групи, голова Партії «Відродження» Віктор Бондар, передає прес-служба партії.

Він наголосив, що у новому меморандумі з МВФ українська влада зобов’язалась провести ще два етапи підвищення цін на газ для українців: з 1 травня 2019 року – до рівня 9 852 гривень за тисячу кубометрів, а з січня 2020-го – до 12 314 гривень.

Віктор Бондар додав, що влада намагається подати новий меморандум з Фондом як перемогу, однак у документі безліч норм, невигідних для громадян. Зокрема у повідомленні йдеться, що окрім підвищення цін на газ, українська влада зобов’язалась перед МВФ запровадити нові податки, заморозити зарплати всіх державних службовців на рівні 2018 року, а також продовжити скорочення витрат на субсидії.

«Хочу виділити одну ключову фразу, яка є у листі української влади до МВФ щодо зобов’язань перед Фондом. Керівники країни обіцяють: якщо впродовж 2019 року стане очевидним, що скорочення соціальних норм виявиться недостатнім для забезпечення того, щоб субсидії на житлово-комунальні послуги залишались у межах бюджету, то будуть додатково зменшуватися ці норми або вноситимуться необхідні зміни у формулі нарахування субсидій» – наголосив Віктор Бондар.

«Ми все ж таки наполягаємо, аби парламент повернувся до голосування по проекту постанови №9252 про скасування підняття тарифів, яке відбулося наприкінці минулого року. І розраховуємо, що Верховна Рада свідомо підійде до цього питання, проведе детальний аналіз і підтримає постанову», – сказав політик.

Він додав, що серед інших вимог депутатської групи – забезпечити проведення аудиту роботи НАК «Нафтогаз України» аудиторами Рахункової палати.

«Їх досі не допустили до перевірки. Ми так і не почули відповіді від керівництва «Нафтогазу України», що це за дивні контракти підписані на закупівлю імпортного газу майже 80 компаніями. І чому їх прибутки, що становлять, за нашими розрахунками, близько 3 мільярдів доларів у рік, осідають на офшорах за кордоном», – заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження».

Нагадаємо, раніше Віктор Боднар виступив із вимогою перевірити закупівлю імпортного газу «Нафтогазом».Loading...