Новини » Політика 15 січня, 2019, 12:58
Експерт сказав, коли зможуть об’єднатись Садовий та Гриценко
ZIK
ZIK

У чутках про об’єднання «Самопомочі» Андрія Садового та «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка є раціональне зерно. Та, швидше за все, такий союз відбудеться не перед президентськими виборами, а напередодні парламентського волевиявлення.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив кандидат філософських наук Сергій Кисельов.

Коментуючи теми, на яких можуть спекулювати кандидати у президенти, політолог Валентин Гладких наголосив: завдання будь-якого політтехнолога – забезпечити перемогу свого претендента на виборах. Для цього ж потрібно зважати на запити, що існують у суспільстві.

«Та це не означає, що меседжі, які привели до влади, потім стануть пунктами програми. Адже 90% неадекватних обіцянок українських політиків спричинені неадекватними очікуваннями українського суспільства», – підкреслив Гладких. 

Водночас, на його думку, заяви про «мир в країні за будь-яку ціну» – неприйнятна програма. Однак, вони не є спекуляцією.

«Загалом для мене спекуляція, коли винятково використовують ту чи іншу ситуацію чи запит у суспільстві для досягнення своєї політично-електоральної цілі», – зазначив Гладких.

У свою чергу, кандидат філософських наук Сергій Кисельов наголосив: вважає спекуляції «умоглядними твердженнями», які звучать за відсутності емпіричних показників. 

«Спекуляції ж виникають, коли нам не вистачає аргументів та конкретних даних. Тоді й починаються апелювання до певних умоглядних тез», – переконаний Кисельов.

Загалом теми спекуляцій кандидатів залежать від вподобань та регіонів проживання їх електорату. Низка політиків зачіпають у своїй риториці схожі ідеї.

«Не можу сказати, що проти корупції виступає лише пан Гриценко, хоча він мені симпатичний. Я читав певні передвиборчі заяви Андрія Садового, який також виступав проти цього», – зауважив Кисельов.

Однак, за його словами, Садовий не розповідав, як саме збирається викорінити корупцію. Водночас експерт переконаний: у чутках про об’єднання політсили Садового із партією Гриценка є раціональне зерно. Однак, сумнівно, що такий союз відбудеться найближчим часом.

«Думаю, що це об’єднання відбудеться, все ж таки, на парламентських виборах. Тоді партія Гриценка зможе об’єднатись і піти одним фронтом із партією Садового», – підкреслив Сергій Кисельов.

Як повідомлялось, раніше Анатолій Гриценко заявляв: відсутність об’єднання його партії з іншими соратниками, яке анонсувалось у березні 2017 року, це «прикрість для країни».  Сам він, буцім, уже давно готовий до союзу з іншими політсилами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 06:21 :40