Новини » Світ 14 січня, 2019, 13:17
Журналіст: Загострення у російсько-білоруських відносинах – малоймовірне
ZIK
ZIK

Якихось драматичних подій у білорусько-російських відносинах не буде. Все ж таки, Олександр Лукашенко надто міцний політик для того, аби піти на поступки Володимиру Путіну.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив кореспондент «Радіо Свобода» у Мінську Валерій Калиновський.

Він підкреслив, що сьогодні є певний інформаційний та ідеологічний тиск Росії на Білорусь, пов’язаний з тим, що Москва хотіла б «приструнити» свого союзника. Втім, на його думку, мова не йде про включення Білорусі до складу Російської Федерації.

«Лукашенко відверто заявив, що він підтримує незалежність своєї держави. Головне, що я хотів сказати, це те, що у білоруському суспільстві є консенсус – вони поважають свою державу та незалежність. І еліта, і президент звикли до своєї держави та хочуть її підтримувати далі», – наголосив журналіст.

Також він зауважив, що в Москві доволі стримано відреагували на заяву Олександра Лукашенка про те, що Росія може втратити останнього союзника на західному фронті.

«Тобто у Москві прислухаються до його думок. Я думаю, що якихось драматичних подій у білорусько-російських відносинах не буде. Все ж таки, Лукашенко доволі міцний політик для того, аби піти на поступки Путіну. З іншого боку, звичайно ж, якщо будуть якісь різкі кроки, то це вже зовсім інша ситуація», – розповідає Валерій Калиновський.

Окрім цього він прокоментував можливість Росії організувати державний переворот в Білорусі з метою усунути Олександра Лукашенка, зауваживши, що такий сценарій не вигідний для Кремля.

«У Білорусі є стабільність, забезпечена союзником Росії Олександром Лукашенком. Вони можуть хотіти більшого – про це йде розмова. Але якийсь державний переворот – це дуже малоймовірно. Все ж таки, Лукашенко контролює білоруські спецслужби та армію», – запевнив експерт.

Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Росія може втратити «єдиного союзника на західному напрямку» через відсутність домовленостей щодо компенсації за податковий маневр у нафтовій сфері.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 12:37 :38