Новини » Суспільство 14 січня, 2019, 18:58
Як діяти парафії, якщо її переходу в ПЦУ протистоїть декілька осіб – розповів Андрій Юраш
ZIK
ZIK

Конфлікти щодо переходу парафій УПЦ МП в ПЦУ виникають тоді, коли є кілька осіб, які не хочуть приймати вибору більшості. Іншого механізму, ніж погодитися з вибором більшості – немає.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив керівник департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, які червоні лінії має провести держава для того, щоб процес переходу парафій був чітким і зрозумілим для всіх, пан Юраш сказав, що єдина червона лінія, яка одночасно й зелена, це – законність. Тобто все має відбуватися в рамках закону.

«Хочу нагадати, що закон дозволяє зміну юрисдикції церкви, і ця норма відповідає всім європейським стандартам і рекомендаціям Венеційської комісії. Єдине, чого ще бракувало - це надання конкретної схеми механізму, як реалізувати це право», – зазначив Юраш.

За його словами, конфлікт виникає тоді, коли є одна або кілька осіб, які не хочуть приймати вибору більшості. Іншого механізму, ніж погодитися з вибором більшості – немає. Це базові демократичні засади функціонування суспільства, вирішення будь-яких проблем, ще з часів Античної Греції.

«Ми бачимо, як у багатьох громадах не повні 100% людей голосують за зміну. А є ще одна особа, інколи це священик, який протистоїть цьому. Тобто відсутність принципів демократичного влаштування стосунків і вирішення в конструктивній формі взаємин між поділеною громадою», – пояснив керівник департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України.

Пан Юраш додав, що реальні цифри громад, які вже переходять до ПЦУ, суттєво вищі, ніж показує офіційна статистика. На сьогодні близько 100 громад зреалізували це право, зокрема у Вінницькій області – близько 40.

«Багато хто чекав підписання й отримання томосу, що сталося 6 грудня. Зараз є певні технічні питання. Я впевнений, що з кожним тижнем цей процес набиратиме все більших обертів», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що до Єдиної помісної православної церкви України вже приєдналося понад 47 парафій Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 07:58 :29