Новини » Політика 14 січня, 2019, 10:35
В Україні діятиме «посол ООН», – Єльченко
ООН. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
ООН. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

З 2019 року у системі ООН впроваджується так званий інститут послів, такий «посол ООН» діятиме і в Україні.

Про це повідомив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко у своїй статті для «Дзеркала тижня», передає УНН.

«Відтепер такий «посол ООН» діятиме і в Україні. Але для його, а точніше – її повноцінного функціонування доведеться переглянути підписану ще в далекому 1992 році угоду між Україною та ООН, яка вже не відповідає сучасним реаліям», – вказав дипломат.

З його слів, тепер резиденти-координатори безпосередньо підпорядковуватимуться Генеральному секретарю ООН і вважатимуться найвищими представниками системи ООН у країнових офісах. Їхній мандат передбачатиме не лише реалізацію програм розвитку, як це було донедавна, а й поліпшення загальної координації між агенціями системи ООН та, можливо, найголовніше – підтримку урядів для запобігання кризам (гуманітарним, безпековим, політичним, техногенним).

На його думку, ширші повноваження резидентів-координаторів мають допомогти Генеральному секретареві тримати руку на пульсі на місцях з метою оперативнішого реагування. Відповідно, вимоги і відповідальність ООН теж посилюватимуться.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 07:43 :15