Новини » Регіони 14 січня, 2019, 17:33
В ОДА божаться, що нове звалище на Волині будують по-європейськи

Будівництво полігону твердих побутових відходів на території Цегівської сільської ради на Волині ведеться з дотриманням технологій, а звалище відповідатиме європейським вимогам.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

За словами заступника голови облдержадміністрації Валентина Цьося, на території Горохівського району знаходиться близько 50 сміттєзвалищ, жодне з яких не паспортизоване. Тому питання будівництва полігону не нове, його піднімали ще з 1995 року. Натомість, вже у 2013 році проект вперше пройшов державну експертизу. Що ж стосується ділянки під полігон твердих побутових відходів (ТПВ), то вона знаходиться на місці колишнього виробленого кар’єру з видобутку крейди і саме сюди практично з усього району звозять сміття.

«Ні одна сільська рада не має договору на вивезення та утилізацію сміття в Горохівському районі. Тобто ліцензованого, сертифікованого сміттєзвалища, де цивілізованим шляхом переробляють відходи, немає. А воно повинно бути», – додав радник голови облдержадміністрації Олександр Закузенний.

До слова, ініціатива будівництва полігону належить Горохівській міській раді, яка й розробила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 3 га. Загальна місткість полігону – 236,14 тис. кубометрів. Передбачено сортування і утилізацію сміття, а також обслуговування міста Горохів, смт Мар’янівка, села Цегів та навколишніх пунктів. Важливо, що проект полігону відповідає європейським вимогам.

Зокрема, буде вирито котлован до семи метрів, облаштована дамба та встановлені контруклони. Обов’язкого застосовуватимуть геомембранну плівку для того, аби фільтрат, який утворюється внаслідок опадів, осідав. Згодом по жолобам рідина стікатиме в резервуар очисних споруд, де проходитиме очищення. Між іншим, такої системи досі нема на Волині. Окрім того, по периметру території полігону передбачено облаштування огорожі. Планують й озеленення території – посадку трав’яних газонів, саджанців ялини та декоративних кущів, а також створення захисної лінії з ряду дерев.

Проект дороговартісний: за цінами 2018 року – близько 21 млн грн. Відтак, обласна державна адміністрація підготувала та подала пакет документів до Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів державного фонду регіонального розвитку.

Як зазначив радник голови облдержадміністрації, раніше для реалізації відповідних проектів не потрібні були громадські обговорення. Саме тому нині виникає так багато питань та безпідставних звинувачень щодо будівництва полігону. Люди бояться нововведень. Не останню роль в цьому процесі відіграють місцеві політики, які підливають масла у вогонь. Між іншим, такий же полігон будують й у Володимир-Волинському, але там населення реально розуміє важливість реалізації даного проекту. Тому, за дорученням голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка, вже найближчим часом буде організована зустріч з місцевими жителями.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 11:38 :32