Новини » Львів 14 січня, 2019, 15:24
У Львові заборонили проводити теплоізоляцію фасадів історичних будинків без дозволів

Сьогодні, 14 січня, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради прийняли рішення «Про виконання будівельних робіт із зовнішньої теплоізоляції фасадів будинків у межах історичного ареалу та на пам’ятках культурної спадщини». Прийнятим рішенням передбачена заборона утеплення будинків, які є пам’ятками архітектури, а для проведення утеплення в будинках, які є в межах історичного ареалу, але не є пам’ятками архітектури, необхідно буде отримати відповідні дозволи управління охорони історичного середовища.

За словами начальника управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілії Онищенко, розгляд цього питання зумовлений тим, що Кабмін затвердив перелік будівельних робіт, які не потребують дозвільних документів на початок робіт і на момент здачі в експлуатацію. В цей перелік входить утеплення зовнішніх фасадів будинків.

«Якщо так проводити роботи, ми ризикуємо втратити автентичні тиньки з історичних фасадів будинків Львова та декори. Не всі будинки є пам’ятками архітектури, але мають декоративні елементи, які потребують охорони і збереження. Окрім того, практикують клаптикове утеплення фасадів, тому хочемо це унормувати у правовому полі – на будинках, які є пам’ятками архітектури узагалі заборонити утеплення фасадів, а на будинках, які розташовані у межах історичного ареалу, роботам з утеплення має передувати висновок управління охорони історичного середовища», – сказала Лілія Онищенко.

«Це важливе рішення, хочу запропонувати додати ще один пункт, який би давав пояснення у випадку, якщо відбулося порушення. Скажімо, якщо будівля розташована в межах історичного ареалу, але не внесена до переліку пам’яток, тоді це питання виноситься на міжвідомчу комісію в районних адміністраціях і треба розгляд цього питання додати до повноважень адмінкомісій», – зазначив заступник міського голи Львова Андрій Москаленко.

Заступник міського голови з фінансово-економічних питань, в.о. міського голови Львова Геннадій Васьків запропонував перевірити усі фасади в історичному ареалі на предмет їх безпеки від обвалу. «Треба провести таке обстеження і побачити, які частини на цих фасадах є аварійні. Маємо випадок, який трапився на вул. Руській. Тому такі речі треба перевірити», – сказав Геннадій Васьків.

Рішення про проведення зовнішніх робіт та зовнішньої теплоізоляції фасадів будинків, що розташовані в історичному ареалі, а також належать до історичної спадщини було прийняте з врахуванням зауважень та доопрацювань.


Реклама

Якщо ви хочете, щоб ваша квартира була тепла та затишна, то вам потрібно її утепліти. До ваших послуг утеплення квартир з компанією Тепла Квартира. Під час оформлення замовлення укладаємо договір, несемо всі зобов'язання стосовно нього.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 14:44 :45