Новини » Регіони 14 січня, 2019, 11:00
Церковне ноу-хау УПЦ МП: священика на Волині позбавили права причащатися до таїнств
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Щодо волинського священика Віктора Мартиненка керівництво місцевої єпархії УПЦ Московського патріархату вжило унікальної кари, якої не застосовували протягом двох тисяч років навіть до найвідоміших єретиків.

Про це отець Віктор написав на своїй Фейсбук-сторінці, – повідомив власкор IA ZIK.

Священик опублікував відповідь уже колишньому керівництву – митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському УПЦ (МП) Володимиру, оскільки задекларував перехід до Православної церкви України.

Оскільки повідомлення про заборону було оприлюднено на єпархіальному сайті, вважаю можливим і відповісти на нього публічно», – йдеться у відповіді.

Читайте також: Християнське «милосердя»: у Вінниці священник УПЦ МП скинув купол з храму на знак «протесту»

Отець Віктор нагадав владиці, що канонічне право і сучасна правова практика церкви знають два ступеня покарання священнослужителя за скоєні моральні чи канонічні злочини: заборона у священнослужінні і виверження із сану. Перша накладається архієреем, друга Архієрейським собором, або, принаймні, Священним синодом.

«Проте, навіть такі міри покарань не передбачають відлучення від Причастя. У практиці нашої єпархії, за моєї багаторічної в ній праці, випадків одночасної заборони священнослужіння і відлучення від Причастя не бувало навіть коли священики вчиняли ненавмисне вбивство», – пише він.

«Проте найбільше мене здивувало формулювання Вашого указу «забороняєтесь у священнослужінні без права причастя Святих Христових Таїнств». Засаднича норма канонічного права забороняє двічі карати за одну провину. Мене ж, згідно Вашого указу, покарано тричі, ба навіть більше того. Справа у тому, що згідно Вашого указу, мене відлучено від «причастя Святих Христових Таїнств». Навіть після заборони у священнослужінні, синодального позбавлення сану та соборної анафеми людина не може бути позбавлена Святих Таїнств, зокрема, Таїнства Покаяння. Якщо прийняти Ваш указ серйозно – мій випадок унікальний за двохтисячолітню історію Церкви! Таких покарань не зазнавали навіть найвідоміші єретики як Арій, Несторій тощо. Дане формулювання підписаного Вами указу є настільки абсурдним і безграмотним, що піддає сумніву Ваше авторство. Воно видає тотальне невігластво автора у церковному праві і церковній термінології. Вочевидь шаблон даного документу складали аж ніяк не в церковному середовищі, а Ви підписали його виключно з чернечого послуху», – додав священик.

Він також зазначив, що цей указ не має для нього ніякої канонічної сили та дії, бо на момент його ухвалення знаходився в юрисдикції та клірі Православної церкви України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 12:10 :37