Новини » Економіка 14 січня, 2019, 18:22
Позичали у період зростання – віддаємо під час війни, – експерт про державні борги
ZIK
ZIK

Свого часу навіть у період економічного підйому Україна робила позики, а віддавати борги доводиться за умов війни та окупації територій.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Кирило Сазонов.

Гість програми, коментуючи інформацію щодо боргів, які Україна має повернути цьогоріч, зауважив, що без співпраці з МВФ Україні, найімовірніше, не обійтися. Водночас він зазначив, що кошти на погашення державних боргів у «піковий» з огляду на виплати 2019 рік є передбачені у бюджеті.

«Свого часу навіть у період економічного підйому ми позичали і позичали. Хто не був би президентом чи прем’єром, позичали усюди, де могли. Тепер прийшов час віддавати. Ми віддаємо в умовах війни, в умовах блокади, в умовах окупації низки територій – ось і втрата ВВП. Однак у цей рік Україна ввійшла з інфляцією менше 10 відсотків. Нам кричали, що дійдемо до 14-ти… Наступного року 7 відсотків – це взагалі чудово», – вважає політолог.

З його слів, восени 2018-го, попри те, що 2019 рік – це рік подвійних виборів, вдалося ухвалити зважений реалістичний бюджет, попри депутатські «хотєлки» на три бюджети. Експерт вважає: те, що Україна в період війни, розвиваючи армію, та за умови окупації частини територій віддає борги, свідчить про те, що в кризовий період країна стає сильнішою.

Як пояснив інвестиційний банкір Сергій Фурса, рівень боргового навантаження на країну вимірюється співвідношенням державного боргу до ВВП. 

«За останні два роки це співвідношення знизилося із 80 відсотків до 65», – повідомив Сергій Фурса та наголосив, що боргове навантаження на Україну зменшується.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд прогнозує, що інфляція за підсумками 2019 року в Україні становитиме 7%.

Як повідомляли, Міністерство фінансів оцінює загальний обсяг платежів за державним боргом в 2019 році в 417 мільярдів гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 23:41 :43