Новини » Політика 14 січня, 2019, 17:48
Коли кандидат у президенти каже про зниження тарифів, він бреше, – застереження Сазонова
ZIK
ZIK

Ринкова ціна на газ потрібна Україні значно більше, аніж Міжнародному валютному фонду.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Кирило Сазонов.

Експерт, коментуючи передвиборчі обіцянки кандидатів на президентський пост знизити тарифи на газ у кілька разів, зауважив, що спекуляцій за попереднього підвищення тарифів на цю тему було багато й надалі буде ще більше.

«Коли кандидат у президенти говорить, що він знизить тарифи – він вам бреше. Президент не має жодного стосунку до цього… Президент – це зовнішня політика й оборона. Тарифи визначає НКРЕ, а навіть не Кабмін; закони ухвалює Верховна Рада; поточні питання вирішує Кабінет Міністрів», – зазначив Кирило Сазонов.

Експерт нагадав, що перемовини із МВФ щодо підвищення вартості тарифів на газ проводив саме уряд. Він наголосив, що Міжнародний валютний фонд просто надає Україні кошти у борг і вимагає повернути позичене.

«Якщо ми скажемо, що будемо роздавати газ безплатно і ще й доплачуватимемо тим, хто більше спалить, але вам (МВФ, – ред.) повернемо вчасно, бо ми тут нафту і нікель знайшли і вам гроші повернемо, МВФ скаже: «Робіть із газом, що завгодно, лише кредит повернули б з відсотками». Але проблема в тім, що ринкова ціна на газ нам потрібна значно більше, аніж МВФ, оскільки є програма з продажу українських свердловин, нарешті – і не кулуарні роздачі, як за Януковича, а ми реально запрошуємо західні компанії», – зазначив Кирило Сазонов і наголосив, що чим більше газу видобуватимуть в Україні, тим дешевшим буде блакитне паливо, оскільки буде більше пропозиції.

Гість програми додав, що внаслідок підвищення тарифів на газ українці почали економити цей енергоресурс.

Як повідомляли, ціна на газ для населення повинна зрости до 9852 гривень за 1 тисячу кубометрів з 1 травня 2019 року, а також до 12 314 гривень – з 1 січня 2020 року.

Заступник голови стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України Павло Кухта заявляв, що зниження тарифів на газ призведе до дефолту.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд прогнозує, що інфляція за підсумками 2019 року в Україні становитиме 7%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 12:06 :59