Новини » Регіони 14 січня, 2019, 14:20
Ім’ям науковця з Тернополя назвали зірку в Чумацькому Шляху
На фото: Іван Сміян
На фото: Іван Сміян

Ім’ям 90-річного вченого з Тернополя, доктора медичних наук, професора та академіка Івана Сміяна назвали зірку в галактиці Чумацький шлях.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі Тернопільського державного медичного університету.

Сертифікат науковцю вручили під час святкувань з нагоди 90-річного ювілею. Документ до Тернополя привіз академік Національної академії медичних наук України професор Віталій Майданник.

«Гість виконав почесну місію – вручив ювіляру сертифікат про те, що його ім’ям у галактиці Чумацький шлях названа зірка», – повідомили в ТДМУ.

За інформацією прес-служби вишу, Іван Сміян – автор понад 700 наукових праць і досліджень у галузі педіатрії. Він є почесним головою Тернопільської обласної асоціації педіатрів, членом численних редколегій науково-практичних журналів. Нагороджений Золотою медаллю миру, Знаком пошани Національної академії медичних наук України, є лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди, відмінник охорони здоров’я.

З 1970 року працював у нинішньому Тернопільському державному медичному університеті. 33 роки очолював кафедру педіатрії, 17 років поспіль був ректором.

Ім’я науковця занесене до книги «2000 найвидатніших людей століття» Інтернаціонального біографічного центру Кембриджського університету.

Іван Семенович досі цікавиться досягненнями ТДМУ та здобутками своїх учнів, інформують у виші.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 04:59 :08