Новини » Політика 14 січня, 2019, 13:08
Експерти дали оцінку найважливішим законопроектам 2018 року
ZIK
ZIK

Завдяки можливості законодавчої ініціативи, кожен депутат може пропонувати свій законопроект. Через це часто страждала якість пропозицій. Однак минулого року все ж були правильні законопроекти. Вони стосувалися безпеки, валюти та антикорупційних органів.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK зазначив політичний діяч Максим Черкасенко.

«В умовах агресії, закони, що стосуються безпеки – це найголовніше. Навесні минулого року ухвалили дуже важливі закони, які стосувалися реінтеграції Донбасу, руху до вступу в НАТО, принципів повернення тимчасово окупованих територій. Окрім того, за події на війні нарешті покладено відповідальність на Росію», – зазначає політичний експерт Володимир Манько.

Також, на думку експерта, вдалим був закон про валюту, який допомагає іноземним інвесторам впевнитися у тому, що свій прибуток вони зможуть чесно виводити.

«Влітку 2018 року цей закон ухвалили. Він замінив декрет Леоніда Кучми, коли той був прем’єр-міністром. Зараз цим новим законом лібералізовані валютні операції, зокрема й ті, що стосуються виводу грошей. Це важливо, зокрема, і для інвесторів. Адже необхідно розуміти, що свій прибуток можна вивести у свою країну, а не офшори», – наголошує Володимир Манько.

Водночас Максим Черкасенко зазначає: ВРУ дійсно ухвалює багато законів, втім їх якість залишається під питанням.

«Експерти кажуть, що якість законів – невисока. На жаль, завдяки тому, що кожен депутат має право законодавчої ініціативи, подається дуже багато законопроектів низької якості», – каже Максим Черкасенко.

Однак Черкасенко позитивно оцінює закон про Вищий антикорупційний суд.

«Я вважаю, що оформлення антикорупційної структури у такий спосіб – дуже важливе рішення. Зараз триває процес формування Антикорупційного суду. Лише коли він запрацює, ми побачимо реальне притягнення корупціонерів до відповідальності», – наголошує політичний діяч Максим Черкасенко.

Нагадаємо, що під час підготовки до формування Вищого антикорупційного суду громадські експерти «забракували» половину зі 113 кандидатів в антикорупційні судді.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 06:11 :21