Новини » Економіка 14 січня, 2019, 18:43
Експерт спрогнозував, як вплине на економіку трирічне планування бюджету
ZIK
ZIK

Середньострокове бюджетне планування без забезпечення верховенства права в Україні не забезпечить стрибок економіки на 7-10 відсотків.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Водночас експерт переконаний, що середньострокове бюджетне планування матиме на економіку позитивний вплив.

«Чи зробить саме це планування нас раптом усіх багатими? Ні, не зробить, але це не дасть нам стати біднішими», – переконаний Сергій Фурса.

Гість програми також зауважив, що імплементація закону про Антикорупційний суд є умовою отримання Україною наступного траншу МВФ за новою програмою.

«Зараз працює Рада з іноземцями, які забракували вже половину людей, які туди подалися»,– зазначив Сергій Фурса й додав, що іноземці не впускають до Антикорупційного суду «сумнівних персонажів, які туди суддівський корпус пхає масово».

Політолог Кирило Сазонов погодився – здійснювати бюджетне планування краще на три роки, аніж на один, а ще краще – на п’ять чи на десять.

«Ми переходимо від тактики, коли ми впродовж року реагуємо на трирічне планування. Це сигнал інвесторам, що ми плануємо, припустимо, три роки розвивати цю галузь, заходьте туди. Для того, щоб підвищувалася якість законопроектів після прийняття рішення про трирічне планування, створена Стратегічна рада при Кабміні, куди входять усі міністри», – зазначив він.

Як повідомляли, Президент Петро Порошенко підписав законопроект № 8044 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (про правову основу для впровадження середньострокового бюджетного планування)».

Нагадаємо, міністр фінансів України Оксана Маркарова розповіла про нюанси середньострокового бюджетного планування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 07:40 :17