Новини » Події 14 січня, 2019, 20:11
Депутат з Одещини заявив про застосування Московським патріархатом залякувань і «тітушок»
ZIK
ZIK

На збори парафій, які вирішили перейти до ПЦУ, приїжджають представники єпархії УПЦ МП із невідомими людьми і відмовляють парафіян від такого кроку.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив депутат Балтської районної ради (Одещина) Віктор Сорока.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, з чим гість програми зіткнувся, коли безпосередньо курував питання переходу однієї з парафій УПЦ МП до ПЦУ на Одещині і чи вдалося завершити цей перехід, пан Сорока сказав, що перші збори релігійної громади пройшли добре, більшість парафіян підтримала перехід. Однак на другі збори приїхав благочинний Балтської єпархії, який відмовляв людей від такого кроку.

«Перші збори релігійної громади відбулися ще 7 січня після святкової літургії. На богослужінні було більше 30 парафіян, які після цього провели збори. 18 парафіян підтримали перехід до ПЦУ, 1 людина була проти, 10 - утрималось. Учора були проведені ще одні збори, на які приїхав представник Балтської єпархії. Він лякав людей, що вони лягають під турків, що це неправильно, і що вони розкольники. Але люди ще раз підтвердили свої наміри і 52 парафіян проголосували за перехід. Ніхто не підняв руки проти. Ми готуємо документи і веземо завтра на перехід до ПЦУ», – розповів Сорока.

Також депутат під час включення наголосив, що були сили, які намагалися зірвати процес переходу. Разом із благочинним Балтської єпархії приїхали невідомі громаді люди.

«Це були російськомовні люди, і це зразу видає їх статус, що це чужі люди. Якщо вони хочуть молитися російській владі, Кирилу, то нехай їдуть в Росію і моляться там», – додав депутат Балтської районної ради.

Окрім цього, пан Сорока додав, що з часом процес переходу парафій на півдні і сході України пришвидшиться. За його словами, люди зайняли вичікувальну позицію.

«Ми 5 років цього чекали і нарешті дочекалися. Нас це обурювало ще 5 років тому, ми завжди хотіли це питання підняти», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що до Єдиної помісної православної церкви України вже приєдналося понад 47 парафій Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 21:30 :09