Новини » Львів 14 січня, 2019, 16:25
Апеляційний суд скасував рішення про відсторонення від роботи хірурга Жидачівської РЛ
Апеляційний суд Львівської області. Фото: ZIK
Апеляційний суд Львівської області. Фото: ZIK

Сьогодні, 14 січня, Апеляційний суд Львівської області скасував ухвалу Галицького районного суду м. Львова про відсторонення від роботи хірурга Жидачівської районної лікарні, обвинуваченого у неналежному виконанні службових обов’язків, які спричинили у червні 2017 році смерть 12-річного Романа Кулака.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Нагадаємо, 4 січня цього року, рішенням Галицького районного суду, хірургу Жидачівської РЛ та ще одному колишньому лікарю було обрано запобіжні заходи. Хірурга, окрім особистого зобов’язання, також було відсторонено від виконання обов’язків.

Згодом, на його підтримку виступив голова Жидачівської районної ради.

Водночас адвокати хірурга подали апеляцію на рішення Галицького суду.

Сьогодні у залі суду вони спочатку намагалися заборонити присутність батька хлопчика Володимира Кулака та його представників, але цю пропозицію суд не підтримав.

Окрім цього, вони долучили до матеріалів справи характеристику лікаря, звернення трудового колективу та профспілки лікарні на захист хірурга. Також довідки про важкі захворювання його батьків. Ці документи суд також долучив до справи.

Представники прокуратури та слідча у справі обґрунтовано заперечували проти скасування попередньої ухвали, а Володимир Кулак наголосив на тому, що, окрім наведених фактів, хірург намагався запропонувати йому грошову компенсацію, а також, імовірно, причетний до фальсифікації медичних документів та може чинити тиск на свідків, більшість з яких продовжують працювати у тій же лікарні.

Та все ж колегія суддів прийняла рішення скасувати ухвалу Галицького районного суду, яка вимагала відсторонення від роботи хірурга Жидачівської РЛ. Основним аргументом для них стало не стільки рівень вини обвинуваченого, скільки формальні причини її обґрунтування слідчими.

12-річний Роман Кулак помер 27 червня 2017 року. Йому не змогли вчасно діагностувати у Жидачівській районній лікарні скрут тонкої кишки.

Попередні висновки медичного розслідування були оприлюднені 25 вересня 2017 року, а 6 жовтня експерти надали кінцеву резолюцію. Вони зазначили, що смерть настала унаслідок порушення роботи життєво важливих органів та сильну токсикацію організму. Причиною смерті стала гангрена тонкого та частини товстого кишківника. Винними у неправильному діагностуванні та лікуванні пацієнта були визнані медики Жидачівської районної лікарні.

7 грудня, клініко-експертна комісія Міністерства охорони здоров’я дала оцінку діям медиків Жидачівської районної лікарні, які призвели до смерті Романа Кулака. Висновки КЕК МОЗ, в основному, співпали з доповіддю Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, у якій однозначно було визнано вину лікарів з Жидачева.

Також у цій же Жидачівській лікарні 28 грудня 2018 року під час операції кесаревого розтину померла молода жінка – поліція відкрила кримінальне провадження за фактом смерті породіллі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 18:36 :18