Новини » Світ 13 січня, 2019, 23:15
У Литві Премію свободи вручили сімом партизанам

У Сеймі Литви національну Премію свободи у неділю вручили сімом литовським партизанам, які боролися проти радянської влади.

Про це повідомляє прес-служба Сейму Литви.

Фото: Džoja Gunda Barysaitė

«Це були звичайні люди, але їхній сильний дух дозволяє бачити їх у надзвичайному світлі. Вони – сміливі, вільні, ті, хто благословляє Литву. І це перемога, яку ви остаточно підтвердили, 13 січня, в день Захисника свободи», – сказала депутат Сейму, голова комісії з питань Премії свободи Радвіле Моркунайте-Мікуленене.

Премія була вручена Йонасу Чепонісу, Йонасу Кадженісу, Юозасу Якавонісу, Броніславасу Юоспайтісу, Вітаутасу Бальсису, Йонасу Абукаускасу, Юозасу Моцюсу – ці люди боролися проти радянської влади в різних регіонах Литви.

Статуетку Премії ветеранам вручив спікер Сейму Віктор Пранцкетіс.

Премія вручається щорічно 13 січня – у День захисників свободи. Цього дня в 1991 році при спробі радянських військових підрозділів взяти штурмом Вільнюську телевежу і будинок республіканського Комітету радіо і ТБ загинули 14 осіб. Більше тисячі людей зазнали поранень.

Литовські партизани – антикомуністичний рух опору, що діяв на території Литви упродовж 1944-1953 років (найбільш активний період, насправді спротив тривав і далі). Партизани ставили за мету звільнення від радянської окупації та відновлення втраченої литовської державності. За роки боротьби литовські партизани втратили вбитими або пізніше страченими загонами НКВС до 30 тисяч осіб.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 13:05 :53