Новини » Суспільство 13 січня, 2019, 20:00
Перші громади на Одещині перейшли з РПЦ до Православної церкви України
Фото:dumskaya.net
Фото:dumskaya.net

Першою православною громадою Одеської області, яка вирішила перейти з Московського патріархату в Православну церкву України, яка нещодавно отримала автокефалію, стали парафіяни Свято-Димитріївського храму села Пужайково Балтського району.

Як повідомив місцевий житель, батько одного з полонених українських моряків Віктор Сорока, таке рішення було прийнято ще на Різдво, 7 січня 2019 року, – пише Думская.net.

«Після літургії відбулися збори, і ми почали збирати підписи серед парафіян, зараз їх більше 300, ще пару днів – і буде 500-600. Ситуація така, що 90% парафіян – за перехід в Українську церкву. Сьогодні ж до нас приїжджав благочинний Московського патріархату і розповідав нам, що ми йдемо в підпорядкування туркам, що ми не повинні цього робити. Але люди не погодилися з його аргументами», – розповів Сорока.

Зараз парафіяни очікують указу митрополита Епіфанія і призначення священика в їх прихід. Очікується, що це може статися вже на наступному тижні. 

Схожа подія мала місце й у селі Ворсівка Малинського району Житомирської області.

Рішення, попри намагання місцевих священників УПЦ МП перешкодити, було прийнято 11 січня на загальних зборах громади одностайно

«Громада виявила бажання, щоб у нашому селі була створена Православна церква України. Під час цього будинок культури був вщерть заповнений людьми. Хоч отець Василь (Симчук) і не підтримав це рішення та ми сподіваємося на зміну його думки», – цитує представників громади видання ІнфоМалин.

Ворсівська церква (на світлині вгорі) є пам’ятником архітектури. Побудована в 1850-их рр.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 04:21 :38