Новини » Політика 12 січня, 2019, 5:55
Вибори генсека Ради Європи: Україна підтримує Андрюса Кубілюса
Андрюс Кубілюс. Фото: ЗІК
Андрюс Кубілюс. Фото: ЗІК

Більшість членів української делегації в ПАРЄ підтримують кандидатуру колишнього прем’єра Литви Андрюса Кубілюса на виборах генерального секретаря Ради Європи.

Про це написав глава делегації Володимир Ар’єв на своїй сторінці у Facebook.

«Щоб не було різних домислів: генерального секретаря Ради Європи обирають члени ПАРЄ. Більшість української делегації давно визначилась – ми підтримуємо кандидатуру Андріаса Кубіліуса, колишнього прем’єра Литви і автора проекту плана Маршала для України», – написав Ар’єв.

Раніше у Раді Європі озвучили дедлайн для висунення кандидатів на посаду генсека.

Вибори нового генерального секретаря повинні пройти у червні цього року.

Чинний голова організації норвежець Турбйорн Ягланд перебуває на цій посаді протягом двох п’ятирічних термінів із вересня 2009 року.

Як зазначають у дипломатичних колах, Росія, що порушила усі норми міжнародного права, Європейську конвенцію з прав людини, веде збройну агресію проти України, нині активно намагається проводити роботу з країнами-членами РЄ щодо обрання зручного та лояльного до Кремля генерального секретаря.

Андрюс Кубілюс – литовський політик, член Сейму Литовської Республіки, прем’єр-міністр 1999–2000 і 2008-2012, голова партії Союз Вітчизни (Консерватори Литви).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 09:35 :08