Новини » Київ 12 січня, 2019, 11:51
Над маєтком Порошенка на Київщині заборонили польоти безпілотників

Державна авіаційна служба України запровадила обмеження на польоти безпілотних повітряних суден, зокрема, не рекомендовано літати над будинком президента.

Мапу «заборонених зон» оприлюднено на сайті відомства, передає Українська правда.

Державіаслужба констатує, що зараз питання безпечного використання безпілотних повітряних суден (БПС) недостатньо врегульовано.

«З огляду на стрімкий розвиток ринку БПС, ми працюємо над розробкою нових правил, що безпечно інтегрують нові види повітряних суден до існуючої системи використання повітряного простору», – інформує відомство.

Наразі, польоти БПС вагою до 20 кг мають виконуватися у межах зон обмежень/резервувань повітряного простору. Для цього їх власники повинні звернутися з листом в довільній формі за разовою заявкою до Украероцентру за 10 робочих днів.

Серед зон, у яких заборонено літати, і Козин, де розташований будинок Петра Порошенка.

 У «Всеукраїнській федерації власників безпілотників» мапу зон побачили 11 січня, сказав засновник Quadrocopter.ua і дистриб'ютор DJI в Україні Тарас Трояк:

«Карту ми побачили тільки сьогодні. 1,5 місяці тому давали запит, щоб вони надали інформацію, коли будуть нові правила щодо експлуатації БПС. Але досі немає відповіді. І навіть ті рекомендації, які вони зараз розмістили на сайті, не відповідають тому нормативному документу, який був прийнятий у вересні – «Порядок використанні повітряного простору». Бо тут сказано, що польоти БПС вагою до 20 кг мають виконуватися у межах зон обмежень/резервувань повітряного простору», – додав Трояк.

«Фактично, вони виділили зони і кажуть, що БПС можуть літати тільки там, але з їхнього дозволу – що в принципі не відповідає цим правилам, тому там написано, що в усіх інших місцях можна літати без жодних дозволів», – наголосив він

Трояк зазначив, що є й рекомендації «пілотам»: не намагатися втрутитися за допомогою безпілотника в чиєсь приватне життя, не робити спроб когось сфотографувати або зафільмувати без його дозволу, припиняти політ на вимогу представників правоохоронних органів або військових.

«Фактично таких норм у жодних документах немає. Це просто рекомендація Державіаслужби, яка не має жодних юридичних наслідків», – додав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 03:51 :37