Новини » Київ 11 січня, 2019, 16:11
Задля безпеки киян у столиці провели модернізацію системи знезараження питної води
Фото: kyivcity.gov.ua
Фото: kyivcity.gov.ua

У Києві ввели в експлуатацію реконструйовані об’єкти знезараження питної води на Деснянській водопровідній станції. Завдяки проведеним роботам, на які місто спрямувало понад 21 млн грн, знижено ризик виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з витоком хлору.

Про це під час інспекції роботи обладнання повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає «Офіційний портал Києва».

Він зауважив, що міська влада продовжує оновлювати та модернізовувати найважливіші для життєдіяльності столиці об’єкти. Із точки зору експлуатації, хлорне господарство ж належить до переліку п’яти найбільш небезпечних об’єктів Києва.

«Сьогодні інспектуємо виконану реконструкцію об’єктів хлорного господарства столиці. Ми проводили на території Деснянської водопровідної станції навчання аварійно-рятувальних служб та підрозділів ПрАТ АК «Київводоканал», оскільки безпечне утримання хлорного господарства та мінімізація ризиків аварійних ситуацій є одним із пріоритетних завдань. До того ж обладнання Деснянської водопровідної станції експлуатується вже більш ніж 50 років. І з точки зору функціональності і з технічних міркувань обладнання давно потребувало реконструкції», – сказав представник КМДА.

Окрім того, за висновками фахівців «Київводоканалу», реконструкція була необхідною, щоб попередити надзвичайні ситуації. Адже споруда розміщена у центрі Дніпровського району, поруч із житловою забудовою та об’єктами соціального призначення.

«Для нас пріоритетним завданням було замінити обладнання, яке встановлювали ще у 1968 році, на нове та сучасне. Воно може водночас виконувати і превентивну функцію, але й у разі виникнення позаштатної ситуації, максимально локалізувати її наслідки», – зазначив голова правління, генеральний директор ПрАТ АК «Київводоканал» Дмитро Новицький.

Під час реконструкції було облаштовано системи виявлення витоку хлору, аварійної вентиляції, аварійного поглинання та нейтралізації хлору, диспетчеризації на рівні хлорного господарства, систему «водяної завіси» (захисту від розповсюдження хлору). Також замінили арматуру.

Петро Пантелеєв нагадав, що Київ поступово відходить від очищення води хлором, замінюючи його на діоксид хлору, який більш безпечний в експлуатації.

«Ми переймаємо досвід європейський міст і впроваджуємо більш прогресивні та безпечні технології знезараження. Однак, період переходу триватиме 2-3 роки. За цей час повинно бути дотримано всіх вимог щодо безпеки хлорного господарства, яке у перспективі буде переведене у статус резервного», – зауважив він.

Як повідомлялось раніше, на початку минулого року влада Києва ухвалила рішення про відмову відмовитися від хлорування води. Через потенційну небезпеку хлорних господарств вирішили перейти на сучасну технологію очищення рідини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-13 23:00 :52