Новини » Світ 11 січня, 2019, 10:32
Як виглядатимуть вибори у Північній Кореї
Верховні народні збори КНДР. Фото: EPA/YONHAP
Верховні народні збори КНДР. Фото: EPA/YONHAP

Північна Корея, що офіційно носить назву Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР), проведе вибори 10 березня, повідомила у середу Korean Central News Agency.

Громадяни ізольованої країни обиратимуть на п’ятирічний термін 687 депутатів. Вибори у Північній Кореї відбуваються кожні п’ять років, проте громадяни мають невеликий вибір кандидатів. Кандидати з кожного округу обираються Єдиним демократичним вітчизняним фронтом, правлячою коаліцією, що підконтрольна Робітничій партії. Про це йдеться у матеріалі International Business Times.

У 2011 році, після смерті Кім Чен Іра, його син, Кім Чен Ин став верховним лідером країни. У 2014 року Кім одноголосно виграв вибори, оскільки у виборчому бюлетені фігурувало лише його ім’я. Після цього державні засоби масової інформації оприлюднили наступне: «Це є вираженням абсолютної підтримки та глибокої довіри народу та військ до верховного лідера Кім Чен Ина, оскільки вони одноголосно залишаються вірними йому».

У зв’язку з високим рівнем контролю за виборами, експерти Північної Кореї вважають, що в той час, як жодних серйозних змін в уряді не передбачається, можуть відбутися певні зміни у керівництві Верховних народних зборів КНДР. Верховні народні збори – однопалатний законодавчий орган Північної Кореї з депутатами від кожного з 687 виборчих округів.

Вибори до Верховних народних зборів дають можливість режиму змінити склад найбільшого формального угруповання еліт в уряді.

Кожен, хто старше 17 років, повинен проголосувати. Голосування само по собі не є таємним, а кабінки не дають громадянам жодної приватності. У виборців як такого вибору не має, оскільки у бюлетені вказано прізвище кандидата, а виборці можуть обирати лише «Так» або «Ні». Зазначення у бюлетені «Ні» вважається актом зради; цих людей легко виявити, оскільки для їхніх бюлетенів існує зовсім інша урна. Відмова від голосування взагалі вважається зрадою.

Загалом вибори у Північній Кореї переважно проводяться для перевірки лояльності громадськості, моніторингу населення, вони є своєрідним інструментом державного контролю. На виборах часто фіксується явка виборців у 99%. Опісля працівники служби безпеки переглядають дані про тих, хто бойкотував голосування та перевіряє їх на наявність підозрілої активності.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 19:19 :21