В НБУ розтлумачили, що сприяє уповільненню інфляції в Україні

Продуктовий ринок у Києві. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Жорстка монетарна політика Національного банку України стала головною причиною уповільнення інфляції за підсумками 2018 року до п’ятирічного мінімуму – 9,8%.

Про це повідомляє прес-центр НБУ.

Зазначається, зниження інфляції свідчить про розворот тренду зростання інфляції, який спостерігався у 2017 році, та послаблення фундаментального інфляційного тиску на українську економіку.

НБУ нагадує, що поступове підвищення облікової ставки почалося з жовтня 2017 року з огляду на посилення інфляційних ризиків. Впродовж минулого року для зниження інфляції до цільових орієнтирів у середньостроковій перспективі НБУ чотири рази підвищував облікову ставку – загалом на 3,5 в.п. до поточних 18,0% річних. Це зумовило підвищення процентних ставок і, відповідно, надавало стимули для збільшення заощаджень. Крім того, це призвело до зміцнення курсу гривні до валют країн – основних торговельних партнерів України.

«Також уповільнення інфляції відбувалося завдяки сприятливій ціновій кон’юнктурі для українського експорту на зовнішніх ринках в першій половині року і рекордному врожаю зернових у другому півріччі, які підтримували високу пропозицію валюти на міжбанківському валютному ринку, а також створювали умови для зміцнення курсу гривні», – йдеться в коментарі.

Розширення внутрішньої пропозиції окремих продуктів харчування завдяки високому урожаю фруктів та олійних, збільшення виробництва продукції птахівництва, а також зниження світових цін на продукти харчування було додатковими чинниками, відзначили в НБУ.

Нагадаємо, зростання споживчих цін в Україні в 2018 році вперше з 2013 року сповільнилося до однозначного показника і становило 9,8%.

Loading...