Новини » Київ 11 січня, 2019, 13:37
У зоні відчуження оселилися червонокнижні орли-білохвости
  • Фото: facebook.com/dazv.gov.ua
  • Фото: facebook.com/dazv.gov.ua
  • Фото: facebook.com/dazv.gov.ua
  • Фото: facebook.com/dazv.gov.ua

Під час зимового обліку птахів зони відчуження науковці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника спільно з представниками Українського центру дослідження хижих птахів окреслили рівень динаміки популяцій. Основну увагу було приділено червонокнижному орлану-білохвосту – одному з найбільших представників хижих птахів Євразії, розмах крил якого сягає 2,5 метра.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє Державне агентство з управління зоною відчуження.

 

Зі слів провідного фахівця інформаційно-просвітницького відділу заповідника Станіслава Гуменюка, під час цієї експедиції було зафіксовано 16 орланів-білохвостів.

Читайте також: Унікальні тварини Чорнобиля. Фоторепортаж

Для порівняння, у 2008 році вдалося зафіксувати лише 11 особин, а у 2017 році – 20. Така динаміка свідчить про те, що популяція птахів у зоні відчуження залишається стабільною. Цікаво, що найбільшу кількість орланів вчені зустрічали навколо місць полювання вовків.

Читайте також: Чорнобильський лис Семен сколихнув мережі своєю «чарівністю»

Дослідники також зафіксували яструба-перепелятника, яструба-тетерев’ятника та птахів, які занесені у Червону книгу: рябчика, тетерева та сірого сорокопуда.

Зазначається, що наприкінці січня дослідження будуть продовжені.

Дослідження проводились на лівому та правому березі річки Прип’ять, річок Уж, Несвіч та іншій меліоративній площі зони відчуження. Подібні дослідження у зоні відчуження проводяться з 2008 року.

Читайте також: У зоні відчуження з’являються унікальні види тварин та птахів, - фото

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 14:03 :35