Новини » Суспільство 11 січня, 2019, 16:24
Таран: УПЦ МП за вказівкою Москви чекатиме закінчення виборів в Україні
ZIK
ZIK

6 січня, під час спільної літургії, Вселенський патріарх Варфоломій вручив митрополиту Київському та всієї України Епіфанію томос про автокефалію Православної церкви України. Російська православна церква не визнає такі дії, тому УПЦ МП отримала чіткі вказівки з Москви щодо невходження у Православну церкву України, принаймні, до виборів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив голова центру «Ейдос», політолог та кандидат наук з державного управління Віктор Таран.

«Якби УПЦ МП справді була православною церквою, то не було б жодних проблем. Бо виходячи із канонічних форм, усвідомлюючи рішення, які ухвалив синод на Фанарі, стає очевидним, що у них є тільки один вихід – перейти в Українську православну церкву. Інакше, вони стають розкольниками, власне, тими, ким стала ФСБшна церква. Бо я не називаю її РПЦ, тому що у них, на відміну від України, немає томосу, взагалі нічого немає», – сказав Таран.

За його словами, російська церква має лише один документ, який підписаний Берією у 1943 році. У ньому йдеться про те, що необхідно створити Російську православну церкву, так звану, церкву «червоних комісарів» або «червоних єпископів».

«Я за освітою історик і точно можу сказати, що у російській церкві служать агенти ФСБ, до того ж діючі. Вони мають генеральські і полковницькі посвідчення і ними управляє Москва. Тому, очевидно, це означає, що вони у своїй більшості не будуть переходити в ПЦУ», – наголосив він.

На його думку, УПЦ МП отримає чіткі вказівки, як діяти. Найвірогідніше, у Москві чекатимуть на вибори і вже тоді робитимуть якісь кроки.

«Їм буде дана наступна вказівка: «Сидіть і чекайте закінчення президентських та парламентських виборів». Також у Москві говоритимуть, що сподіваються на зміну влади і приходу інших людей», – вважає Таран.

Політолог назвав конкретні прізвища осіб, які зараз прямо впливають на розширення автокефальної української церкви.

«Зараз є дві ключові людини, які зараз займаються питаннями перейменування  церкви – це Олег Петренко з міністерства юстиції і Євген Нищук з міністерства культури. Вони, в хорошому сенсі, зараз будуть давити. Чого тільки вартує акт, коли СБУ разом із Мінкультури зробили опис документів і цінностей в Києво-Печерській лаврі та виявили, що було вкрадено низку артефактів, які ймовірно, зараз перебувають у Москві. Тому, саме у Росії сподіваються, що після зміни влади і коньюнкутри зміняться міністри, а отже можна буде саботувати закон і його не виконувати», – зазначив він.

Також він розповів, що УПЦ МП мала шанс перейти до ПЦУ. Але такою можливість не скористалися.

«15 грудня 2018 року під час установчого Собору УПЦ МП мала шанс перейти до ПЦУ. Адже, тоді існувала величезна вірогідність, що вони могли обрати свого проросійського представника, який зовсім інакше розвернув би ідею церкви. Але через свою російську впертість, вони сказали, що не визнають. Тому тепер можуть лише приєднуватись до ПЦУ, а це означає зовсім інший статус та можливості», – додав він.

Нагадаємо, 6 січня, під час спільної літургії Вселенський патріарх Варфоломій вручив митрополиту Київському та всієї України Епіфанію Томос про автокефалію Православної церкви України. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 13:51 :23