Новини » Економіка 11 січня, 2019, 17:49
Росія, яка переживає кризу, склала для Венесуели план виходу з гіперінфляції
Венесуельські болівари. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Венесуельські болівари. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

В уряді Росії підготували рекомендації щодо виведення економіки Венесуели з кризи.

У чому полягають ці пропозиції, з’ясував Тhe Bell. Справжність документа виданню підтвердив російський федеральний чиновник.

Поради для Венесуели в уряді Росії сформулювали в листопаді. Тоді Каракас відвідала група російських чиновників на чолі із заступником міністра фінансів Сергієм Сторчаком. Як пише The Bell, вони залишили пропозиції і рекомендації щодо виходу економіки Венесуели з кризи.

Замість передбачуваних владою країни субсидій на бензин російські експерти запропонували забезпечити населення базовим доходом, а також не фінансувати дефіцит бюджету за рахунок емісії. Також вони запропонували провести податкову реформу, змістивши акценти з прямих податків на непрямі, збільшити видобуток нафти і розширити експорт. При цьому російські експерти схвалили спроби уряду Венесуели вирішити проблему гіперінфляції і санкцій через створення криптовалюта El Petro, прив’язаною до нафти.

У Венесуелі кілька років триває економічна криза з гіперінфляцією, девальвацією місцевої валюти – болівара – і дефіцитом товарів і ліків. Видобуток нафти в країні знизили через нерентабельність. У січні в національній асамблеї Венесуели заявили, що інфляція в 2018 році в країні склала майже 1,7 мільйона відсотків. На кінець 2018 року в ООН підрахували, що сусідні країни прийняли три мільйони біженців з Венесуели.

Нагадаємо, у Венесуелі відбулась церемонія інавгурації Ніколаса Мадуро попри невизнання законності його переобрання на другий президентський термін як на міжнародній арені, так і всередині країни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 14:49 :07