Новини » Світ 11 січня, 2019, 13:34
Політолог не виключає можливість розпаду Великої Британії внаслідок виходу з ЄС
ZIK
ZIK

Внаслідок виходу з Європейського Союзу Об'єднане Королівство Великої Британії може опинитись на межі розпаду. Зокрема, шотландці заявляють, що і надалі планують мати стійкий зв'язок з ЄС. Так само неспокійним регіоном є і Північна Ірландія.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політолог Олексій Якубін.

Він вважає, що імовірність того, що у британському парламенті не назбирається голосів для ухвалення угоди про Brexit.

«Тут немає голосів ні за те, щоб проголосувати цю угоду, але немає і голосів для інших сценаріїв. Я маю на увазі, наприклад, оголошення нового референдуму (про вихід з Євросоюзу – ред.). Понад те, мені здається, що Британія вже надто далеко зайшла у цих дискусіях», – каже експерт.

З його слів, Велика Британія вже не може повернути назад. Але, з іншого боку, помітно, що нічого не виходить і з угодою про вихід з Європейського Союзу.

«Згадайте, як після провалу голосування щодо цієї угоди Тереза Мей поїхала на зустріч з Ангелою Меркель, але не вийшла з машини. Така ж ситуація загалом у Британії – вона вже дійшла до Brexit, але що робити далі вже самі британські політики, які заварили цю кашу, не до кінця розуміють», – підкреслив Олексій Якубін.

Окрім цього він наголосив на тому, що внаслідок виходу з Європейського Союзу Об'єднане Королівство Великої Британії може опинитись на межі розпаду.

«Наприклад, у Шотландії говорять, що вони і надалі збираються мати стійкий зв'язок з Євросоюзом. Шотландія має доволі багато автономних прав – наприклад, там є навіть шотландські фунти, які використовуються на її території», – розповідає політолог.

Тому, вважає він, вихід Британії з ЄС може розпочати процес розпаду держави. Зокрема, так само доволі не прогнозованою залишається і ситуація з Ірландією.

«Північна Ірландія – так само неспокійний регіон. Ми можемо пригадати релігійну ворожнечу, що виникла між протестантами і католиками. Вихід Королівства з Євросоюзу може відкрити старі травми. Тоді Британія опиниться у ситуації дисфункціональної країни», – переконаний фахівець.

Нагадаємо, екс-керівник російської служби BBC в Лондоні Сєва Новгородцев висловив переконання, що Велика Британія виходитиме зі складу ЄС без угоди про Brexit.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 05:34 :58