Новини » Економіка 11 січня, 2019, 13:29
Корольчук: «Нафтогаз» контролює створення незалежного оператора ГТС
ZIK
ZIK

Ще минулого року Європейська комісія разом з Росією розглядала ключові питання щодо транзиту газу. Чи не найважливіше для нас стосується створення незалежного оператора ГТС України.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» сказав експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

«На жаль, «Нафтогаз» готовий домовлятися із «Газпром», забрати свою заяву з суду, переглянути рішення арбітражу. Однак, нагадаю, що ми за них ще не отримали грошей. Процес триває, майже рік минає від того моменту, як нам повідомили про перемогу в суді», — зазначає експерт.

В грудні «Нафтогаз» пішов на поступки, звертає увагу експерт Інституту енергетичних стратегій.

«Дуже дивно, що державна компанія, яка має контролюватися урядом, пішла на поступки у питанні створення незалежного оператора ГТС. Два роки «Нафтогаз» затягував це питання, у такий спосіб відкладав переговори, які зараз відбуваються у тристоронньому форматі. Фактично, у результаті необхідно вийти на переговори господарчих об’єктів, співпрацювати мають оператори ГТС України, «Газпром» і європейські компанії», — розповідає фахівець.

До слова, у грудні, рішенням уряду, магістральні газопроводи України були включені у структуру «Нафтогазу».

«Тепер в цю компанію увійдуть ГТС, магістральні газопроводи, підземні сховища, всі працівники, компресорні станції. Потім до травня ця компанія вийде з «Нафтогазу» і буде дійсно незалежним оператором. До цього моменту «Нафтогаз» блокував рішення, щоб контролювати весь процес», — підкреслює Юрій Корольчук.

Європейська комісія, МВФ окреслили чітку проблему, яка стосується «Нафтогазу», говорить експерт.

«Вони визнали, що «Нафтогаз» намагається монополізувати ринок газу, тобто сконцентрувати увагу на газових мережах, які ведуть до споживачів. Це стало б базою для того, що за півроку «Нафтогаз» дійсно став монополістом. Після цього ми б нічого не змогли зробити. У нас були б великі проблеми. Ми і так, можливо, їх матимемо через домовленості з Європою і Росією щодо транзиту російського газу в Європу», — каже експерт Інституту енергетичних стратегій.

Нагадаємо, що тристоронні переговори за участю представників Росії, України і ЄС щодо транзиту газу відбудуться 21 січня у Брюсселі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 05:14 :24