Новини » Суспільство

Кіберполіція викрила групу хакерів, які ошукали українців на понад 5 млн грн

Правоохоронці викрили групу хакерів, які ошукали українців на понад п’ять мільйонів гривень.

Про це повідомила прес-служба кіберполіції України.

«Зловмисники створили бот-мережу, яка сканувала та перебирала паролі до комп’ютерів для отримання повного контролю над ними. Отримавши доступ, у тому числі і до онлайн-банкінгу, хакери перераховували усі кошти з рахунків власника інфікованого комп’ютера на підконтрольні рахунки», – заявили правоохоронці.

За словами поліцейських, угруповання складалося з чотирьох людей віком від 26 до 30 років. За їхнім місцем проживання правоохоронці провели обшуки і вилучили комп’ютерну техніку, додаткові носії інформації та чорнові записи. Кримінальне провадження відкрите за статтею 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів) та статтею 115 (крадіжка) Кримінального кодексу України.

Зазвичай такі дії проводилися в нічний час. При цьому, банк не реагував на ці операції, оскільки здійснювалися вони від довіреного користувача. Операція виглядала повністю легітимною.

Крім того, зловмисники залишали бекдор на комп’ютері жертви для подальшого контролю та його використання для вчинення злочинних дій.

Також, для отримання доступу над комп’ютерами, зловмисники використовували спам-розсилку інфікованих електронних листів. Зазвичай, такі листи надходили на адреси представників юридичних осіб.

Loading...