Новини » Економіка 11 січня, 2019, 18:58
Економіст заявив про брехню з показником інфляції
ZIK
ZIK

Порівняно з минулим роком наш середній чек збільшився на 20-21%. Тому при збільшенні чеку на 20% говорити про інфляцію у 7% – важко. А якщо говорити ще й про підвищення ціни на газ на 23,5%, то про які 7% інфляції може йти мова?

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Ігор Гарбарук.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд прогнозує, що інфляція в Україні за підсумками 2019 року становитиме 7%. На думку економіста Ігоря Гарбарука, такі прогнози є невірними.

«Якщо ми говоримо про дійсність, нам не потрібні ні дані Держстату, ні дані МВФ. Ми просто йдемо в магазин і бачимо, що в порівнянні з минулим роком наш середній чек збільшився на 20-21%. Тому при збільшенні чеку на 20% говорити про інфляцію у 7% – важко.

А якщо говорити ще й про підвищення ціни на газ на 23,5%, то про які 7% інфляції може йти мова? Також у Києві зросла вартість перевезень у комунальному транспорті. При подвійному зростанні цін також не можна говорити про інфляцію у 7%», – зауважив експерт.

Економіст Ігор Гарбарук додав, що інфляція у 7% – це той показник, який би хотіли бачити урядовці та різні міжнародні організації.

«Ті самі спеціалісти МВФ працюють у певних рамках певних інтересів. Вони орієнтуються на певні показники. Але тут потрібно говорити не про показники, а кожному спеціалісту МВФ потрібно дати ті 1852 гривні підвищеного споживчого мінімуму, і нехай вони за нього місяць проживуть. Ось про що потрібно говорити. Я думаю, що їм це буде важко зробити. Тому такі речі потрібно розцінювати з реальної практики і реального життя, яке ми маємо на сьогоднішній день», – підкреслив гість програми.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала проект державного бюджету на 2019 рік. Проект ґрунтується на макроекономічному прогнозі з ростом реального ВВП на 3% при інфляції 7,4%. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 15:10 :16