Новини » Політика 11 січня, 2019, 20:43
Економіст спрогнозував зростання цін на продукти харчування у 2019-му році
ZIK
ZIK

Прогноз МВФ не говорить про те, що продукти харчування в Україні будуть дешевшати. Тобто все буде дорожчати, але не такими швидкими темпами, як раніше.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Віктор Скаршевський.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд прогнозує, що інфляція за підсумками 2019 року становитиме 7%.

Економіст Віктор Скаршевський зазначив, що прогнози МВФ свідчать про те, що ріст цін в Україні відбуватиметься меншими темпами, аніж раніше.

«Це не говорить про те, що продукти харчування будуть дешевшати. Тобто все буде дорожчати, але не такими швидкими темпами, як раніше. Але з різними товарами різна ситуація.

Наприклад, якщо взяти споживчі товари, а в нас близько 70% товарів імпортні, то оскільки курс гривні у минулому році був більш-менш стабільним, а девальвація становила лише 2%, то й ціни на імпортні товари дуже не зросли. Є й інші фактори, які впливають на ті чи інші товари», – зауважив експерт.

А щодо інфляції у 7%, яку прогнозує Україні МВФ, економіст Скаршевський зауважив, що це те саме, що середня температура повітря у лікарні.

«Адже в кожної групи населення є своя структура споживання. Бідні люди споживають набагато більше продуктів харчування, а на багатих людей інфляція фактично не впливає. Тобто ріст цін на бідних людей і на рівень їхнього життя впливає у 5-10 разів більше, ніж на життя багатих українських громадян», – прокоментував економіст Віктор Скаршевський.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала проект державного бюджету на 2019 рік. Проект ґрунтується на макроекономічному прогнозі з ростом реального ВВП на 3% при інфляції 7,4%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 13:37 :00