Новини » Політика 11 січня, 2019, 20:05
Економіст Скаршевський пояснив, чому уряд «заліз» у кишеню кожного пенсіонера
ZIK
ZIK

Якби мінімальна пенсія була проіндексована на розмір принаймні фактичної інфляції, то виплати були б зараз щонайменше на тисячу гривень більшими.

На цьому наголосив економіст Віктор Скаршевський в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт пояснює, що інфляцію можна розглядати як податок саме на бідні верстви населення. Щоб зрозуміти, чому так відбувається, потрібно проаналізувати, що відбувалося з цінами протягом останніх 5-ти років за офіційною інформацією Держкомстату.

«Із 2014 по 2018 рік ціни зросли у 2,5 раза. Натомість соціальні виплати, зокрема прожитковий мінімум та пенсії, були проіндексовані на 60%. Якщо перевести це на абсолютні цифри, то з урахуванням інфляційного податку уряд заліз у кишеню кожного пенсіонера і недоплатив тисячу гривень», – підкреслив Віктор Скаршевський.

Отже, аналізує економіст, якби мінімальна пенсія була проіндексована на розмір принаймні фактичної інфляції, то виплати були б зараз щонайменше на тисячу гривень більшими.

«Навіть якщо в березні відбудеться автоматична індексація та перерахунок виплат, то і пенсіонери, і соціально незахищені люди, які отримують допомогу, залишаться такими ж бідними, якщо не ще біднішими, порівняно з минулим роком», – констатував Віктор Скаршевський.

Як повідомляли, в НБУ пояснили, що сприяє уповільненню інфляції в Україні. Так, жорстка монетарна політика Нацбанку стала головною причиною уповільнення інфляції за підсумками 2018 року до п’ятирічного мінімуму – 9,8%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 04:35 :32