Новини » Економіка 11 січня, 2019, 19:28
Економіст cпрогнозував, як зміниться купівельна спроможність українців 2019 року
ZIK
ZIK

Разом із тим, що в 2019-му інфляція буде меншою, доходи населення також зменшаться порівняно з 2018 роком.

Це зауважив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Якою б не була інфляція в країні, пояснює економіст, але якби доходи населення зростали більшими темпами, то все було б добре. Натомість сьогодні приватний сектор все більше скорочується, що свідчить про те, що він не буде стимулювати підвищення заробітної плати, навіть незважаючи на виїзд великої кількості українців за кордон.

«Помітне зростання зарплат відбувалося у державному секторі і, передусім, у столиці. Але вже на цей рік по бюджету ми бачимо, що таких заробітних плат більше не буде. Окрім того, МВФ застеріг нас, що ми маємо значно меншими темпами підвищувати доходи державного сектору. А це означає, що відбуватиметься значне скорочення темпів мінімальної та середньої заробітної плати, а також пенсій і соціальних виплат», – зазначив Олексій Дорошенко.

Відтак, підсумовує експерт, разом із тим, що інфляція буде меншою, доходи населення також зменшаться порівняно з 2018 роком.

«У 2019-му ми побачимо, що купівельна спроможність 90% українців знизиться приблизно на 5%. Натомість у всі обіцянки уряду про підвищення виплат у квітні-травні не потрібно вірити, адже Кабмін вже фактично буде недієздатний, оскільки навіть восени минулого року багато міністерств вже не працювало. Тому коли відбудуться президентські вибори, то ми на робочому місці багатьох вже не застанемо», – вважає Олексій Дорошенко.

Як повідомляли, в НБУ пояснили, що сприяє уповільненню інфляції в Україні. Так, жорстка монетарна політика Нацбанку стала головною причиною уповільнення інфляції за підсумками 2018 року до п’ятирічного мінімуму – 9,8%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 10:25 :55