Новини » Політика 11 січня, 2019, 21:15
Чорновіл пояснив, чому українцям не варто боятись інфляції
ZIK
ZIK

Рівень інфляції в Україні йде паралельно з рівнем економічного зростання. Ті інфляційні процеси, які зараз відбуваються, відповідають тому загальному зростанню і реальним доходам бюджету.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Тарас Чорновіл.

Зокрема, за словами пана Чорновола, рівень інфляції перебуває в нормальному стані, коли не відбувається різких обвалів, які спостерігалися в Україні в 2008-2009 і 2014-му роках.

«Рівень інфляції йде паралельно з рівнем економічного зростання. Так є в США, Німеччині. Ріст економіки завжди за собою паралельно веде і певні невеликі інфляційні процеси. Ті інфляційні процеси, які зараз відбуваються, відповідають тому загальному зростанню і реальним доходам бюджету», – зазначив Чорновіл.

Окрім цього пан Чорновіл спростував думку про те, що підвищення соціальних видатків є передвиборчим хабарем влади. За його словами, класичний приклад хабара перед виборами відбувся у 2004 році. Тоді прем’єр-міністр Віктор Янукович у серпні ухвалив рішення про підвищення всіх соціальних виплат, але потім виявилося, що вони не були законодавчо закріплені як постійні.

«Відповідно в 2005 році, коли прийшов уряд Юлії Тимошенко, сталося так, що все повернулося назад і всі виплати зникли в нікуди. І це конкретний приклад хабара перед виборами», – зауважив політолог.

Зокрема політолог додав, що не варто говорити про те, що підвищення відбуваються перед виборами, бо вони вже закладені законодавчо. Вже не буде потреби, щоб прем’єр-міністр і коаліція приймали окремі рішення щодо підвищення. В законі вже записані відсотки, на які пенсії мають підвищуватися, тому що вони пов’язані з рівнем інфляції і рівнем середньої заробітної плати.

«Всі зміни по пенсійному законодавству почалися від уряду Арсенія Яценюка, а Володимиром Гройсманом були продовжені. При Гройсмані коаліції спільно вдалося вийти на рівень повноцінної пенсійної реформи», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, міністр соціальної політики України Андрій Рева повідомив, для кого і на яку суму з 1 січня зросте пенсія.

Крім того прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив провести масовий автоматичний перерахунок пенсій іншим категоріям пенсіонерів – з 1 березня 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 15:14 :53