Новини » Світ 11 січня, 2019, 15:18
Білоруський політик: Мінськ зняв обмеження на дипломатичну присутність США в країні
ZIK
ZIK

Проблема у дипломатичних відносинах між США і Білоруссю існує з 2008 року, коли з обох сторін було суттєво скорочено кількість посольств. Втім, сьогодні стало відомо, що обмеження на присутність американських дипломатів у Білорусі будуть зняті.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив білоруський опозиційний політик Юрась Губаревич.

Він підкреслив, що ситуація в Білорусі щодо можливого об'єднання з Росією розвивається доволі динамічно. Зокрема, останні заяви білоруської влади про співробітництво суперечать тому, чого очікувала РФ.

«Але є не тільки заяви, а й конкретні дії. Наприклад, сьогодні стало відомо, що будуть зняті обмеження на присутність американських дипломатів у Білорусі. А ця проблема у нас існує ще з 2008 року, коли було скорочено кількість посольств. І, фактично, керують посольствами не дипломати, а тимчасово повірені», – зауважив політик.

Також він висловив переконання, що у питанні військового співробітництва між Росією та Білоруссю буде багато заяв з обох боків, але дуже мало конкретних дій.

«Російська сторона давно зацікавлена у збільшені військової присутності на території Білорусі. У тому числі мова йде про розміщення військових баз, військової авіації. Але Олександр Лукашенко поки не готовий вдаватись до таких кроків. Він чудово розуміє, що впустивши сюди додаткове число російських військових, пізніше буде дуже важко вдатись до зменшення цього контингенту», – розповідає Юрась Губаревич.

Окрім цього він прокоментував думку про те, що Білорусь може стати певним полем спротиву між Російською Федерацією та Китаєм.

«Уже доволі тривалий час влада Олександра Лукашенка намагається певним чином «розбавити» російську економічну присутність. Тут реалізується доктрина економічної багатовекторності. Втім, не завжди можна спостерігати якісь успіхи», – підсумував білоруський політик.

Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко пригрозив Росії розривом союзу через відсутність домовленостей щодо компенсації за податковий маневр у нафтовій сфері.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 17:15 :45