Новини » Львів 11 січня, 2019, 12:12
Автентична аптека на площі Міцкевича переїжджає через скандал, – Москаленко

Юридична особа ТзОВ «Аптека на Марійській», що знаходиться у приміщенні на площі Міцкевича, 8, прийняла рішення про переїзд на іншу адресу через високу орендну плату.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«Впродовж останнього року тривав перемовний процес з власником приміщень на пл. Міцкевича, 8 – це НАК «Надра України», який надає ці приміщення в оренду. Історично тут завжди була аптека. Є величезна автентика збережена всередині. Тому для нас принципово, щоб аптека залишалася.

Як тільки ми дізналися, що «Надра України» виставляє умови, які неприйнятні для аптеки, ми, як місто, офіційно задекларували, що готові компенсувати частину плати. Розуміємо, що є певні орендні ставки, та щоб аптека збереглася, були готові прописати в угоді, що місто буде третьою стороною і компенсуватиме частину вартості.

Також в кінці минулого року ми мали зустрічі з керівником «Надра України» і отримали запевнення, що аптека буде збережена. Однак вчора, проходячи повз, побачили, що тут висить оголошення, що аптека, яка тут проводила свою діяльність, переїздить на іншу вулицю. Ми зразу ж провели робочу зустріч за участю представника «Надра України» і директора аптеки. На жаль, ці умови, які запропонував «Надра України» для аптеки, як юридичної особи і як представника бізнесу, виявилися неприйнятними для проведення діяльності, і вони прийняли рішення про переїзд. Одна з умов, яка спричинила рішення ТзОВ «Аптека на Марійській» переїхати в інше приміщення, було те, що їй виставили претензію на 331 тис. грн. Ми, попри цей документ, їх запевнили, що готові відстоювати їх, також «Надра України» погодилися співпрацювати. Але для аптеки це виявилося складним.

Проте наша позиція незмінна – у цьому місці має бути аптека. «Надра України» нас запевнили, що зараз вони готують угоду про підписання договору з іншою аптекою. Тобто, аптека залишається, лише буде інша юридична особа. Ми будемо пильнувати це рішення, будемо кожного дня здійснювати перевірку цього приміщення, поки у ньому не відкриється нова аптека. Тому в законний спосіб ми зробимо все можливе для цього», – розповів заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Як розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, аптека на пл. Міцкевича, 8 відкрилася у 1920 році. У приміщення збережені історичні меблі, виготовлені за проектом архітектора Генриха Заремби.

«Ця аптека відкрилася у 1920 році. Фактично залишається рік до 100-ліття. Це приміщення будувалося спеціально під аптеку. Тоді було престижно у будинках, які будувалися за кошти приватних інвесторів, мати на перших поверхах аптеки. Аптеки були поширені. І саме на початку ХХ століття майже усі аптеки переробляли свої інтер’єри під сучасні на той час – тобто робили меблі у стилі сецесії. Відповідно тодішній власник запросив архітектора Генриха Зарембо, який зробив проект меблів. Ці меблі збереглися у незмінному вигляді, зберігся весь інтер’єр, стелі, стіни.

Тому 100 років ми могли відсвяткувати з тими орендарями, які тут були ще з 1996 року, а перед тим вони були зареєстровані, як державне підприємство.

На жаль, вони вирішили покинути це приміщення. Вони могли залишитися, бо умови, які запропонувало місто їм в допомогу, були дуже добрі. Також місце тут хороше, люди знають цю аптеку і відвідують», – повідомила Лілія Онищенко.

За її словами, з власником приміщень – НАК «Надра України» є підписаний охоронний договір, згідно з яким власник відповідальний за збереження автентики приміщень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 07:30 :15