Новини » Події 10 січня, 2019, 21:46
Український моряк, якого мали стратити в Ірані, розповів деталі свого затримання
ZIK
ZIK

Перші впевнені кроки на рідній землі для Андрія Новічкова особливі. Два роки він не бачив рідних. І взагалі не знав, чи повернеться колись додому.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Своє перебування в іранській в’язниці описує одним словом – «нормально». Каже: чи є його провина у смерті мусульманина – ніхто навіть не з’ясовував.

«Затримали на пароплаві, прийшли, попросили вийти, сказали, що їдемо в готель. Завезли в суд, завели в кабінет, сказали, що я вбивця. Потім вивезли і посадили до в’язниці», – пригадує моряк.

Розповідає: у смерті тамтешнього матроса не винен – це був нещасний випадок. Каже: його підлеглий іранець надто емоційно відреагував на робоче зауваження керівника-українця. Хотів налякати Андрія, вистрибнув за борт і втопився.

«У цьому певна специфіка їх народу. Скажімо так, кроки, здійснені для необдуманого вчинку, не завжди обходяться нам безкоштовно. У вас з керівництвом конфлікти бувають? Ні, адже керівництво говорить, а ви виконуєте. Ось і в нас конфліктів не було», – каже Андрій Новічков.

Кілька годин – і моряк вже в рідній Одесі. Зі слізьми на очах зустрічає Андрія 82-річна бабуся.

«Це був батьківський обов’язок, адже я залишилась у нього геть сама. Його мати померла, коли він пішов у рейс», – розповідає бабуся Андрія Олена Миколаївна.

За час полону друзі моряка неодноразово організовували акції на його підтримку, а на сайті Президента почали збирати підписи за його звільнення.

Після майже двох років у застінках його таки вдалося обміняти на іранця, якого затримали у Харкові й звинувачували у шпигунстві. Обставин цієї процедури не повідомляють. Андрій же розповідає, що надалі моря не полишить – продовжить працювати.

Вікторія Ковцун, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 17:10 :41