live
Новини » Економіка 336

Українська валюта недооцінена на 65% щодо долара, – «індекс Біг-Маку»

Відповідно до щорічного дослідження The Economist, у якому розраховують справедливість курсу валют відносно рівня купівельної спроможності – «індекс Біг-Маку» – українська валюта на початку 2019 року виявилась недооціненою на 65,2% відносно американського долара.

Це означає, що відносно рівня купівельної спроможності гривні, її курс відносно долара мав би складати 9,68 гривні за 1 долар, інформує «Громадське».

Зазначається, що гривня є однією з найбільш недооцінених валют світу, поступаючись лише російському рублю. Водночас, найбільш переоціненою відносно долара валютою виявився швейцарський франк – його курс має бути на близько 20% меншим, ніж є нині.

Зазначимо, що «індекс Біг-Маку» розраховує справедливу вартість валют на основі їхньої купівельної спроможності. В основі дослідження лежить вартість бургера «Біг-Мак», що продається у мережі фаст-фудів «МакДоналдс». Вважається, що у собівартість такого бургера входять основні харчові продукти, оплата праці, транспортні та податкові витрати, просумувавши які можна отримати узагальнений «споживчий кошик», вартістю якого і міряють обмінний курс валют відносно долара.

Наразі «Біг-Мак» в Україні коштує 54 гривні, в той час як в США його ціна становить 5,58 долара.

Loading...
Loading...
Loading...