Новини » Київ 10 січня, 2019, 20:15
«Київтеплоенерго» вчасно сплачує за спожитий газ та закликає киян регулярно оплачувати за послуги
Фото: informator.news
Фото: informator.news

КП «Київтеплоенерго» є найбільшим теплопостачальником в Україні, із найбільшою кількістю споживачів. Підприємство забезпечує централізованим опаленням понад 15 700 будинків, серед яких – 276 лікувальних закладів, 529 садочків та 454 шкіл. Гарячим водопостачанням – більш як 14 700 об’єктів. Єдиним джерелом коштів «Київтеплоенерго» є сплата населення за надані комунальні послуги. Тому дуже важливо, щоб споживачі вчасно здійснювало усі розрахунки.

Про це повідомляє «Офіційний портал Києва».

КП «Київтеплоенерго» щомісяця розраховується із ПАТ «Укртрансгаз» за послуги з транспортування природного газу для виробництва теплової енергії. Згідно з постановою Кабміну № 217, усі кошти, що надходять від споживачів, розподіляються між газопостачальними і газотранспортними компаніями за алгоритмом, встановленим НКРЕКП.

Варто зазначити, що єдиним джерелом коштів КП «Київтеплоенерго» для розрахунку з підприємствами, є оплата споживачів за послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання. Згідно з умовами договорів, найбільша група споживачів – «населення» – отримує і сплачує рахунки за комунальні послуги лише у наступному місяці, за місяцем отримання послуги. Так, за листопад 2018-го вартість таких послуг для цієї категорії становила 1 241,4 млн грн. Однак рахунки за спожите тепло і гарячу воду клієнти отримали і мали сплатили лише у грудні. Виходить, що спожиті послуги КП »Київтеплоенерго» за листопад сплачуються із затримкою, що призводить до тимчасової заборгованості перед ПАТ «Укртрансгаз».

Станом на 1 грудня 2018 року така заборгованість склала 132,5 млн грн. У той час, як непогашена заборгованість населення та житлових організацій міста Києва перед КП »Київтеплоенерго» за цей ж період – 1 305,2 млн грн. Водночас борг держбюджету за некомпенсовані пільги та субсидії для населення становив 164,09 млн грн.

Сплату за транспортування природного газу для виробництва електричної енергії КП «Київтеплоенерго» проводить за рахунок коштів, які підприємство отримує від продажу електричної енергії на оптовий ринок. Зараз у КП »Київтеплоенерго» відсутня заборгованість за цю послугу перед ПАТ «Укртрансгаз».

У комунальному підприємстві підкреслюють: оскільки виплати споживачів – єдине джерело коштів для розрахунку з компаніями, які постачають і транспортують газ, дуже важливо, щоб клієнти своєчасно розраховувалися за спожиті послуги.

Як повідомлялось раніше, з 1 січня 2018 року КМДА встановила для КП «Київтеплоенерго» тарифи на виробництво, транспортування та доставку теплової енергії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 00:24 :06