Гайдук: Росії потрібен повільний процес дестабілізації ситуації в Україні

ZIK

Ще у липні 2018 року російський ракетний протичовновий есмінець «Сєвєроморск» перебував у Аденській затоці, де відбувалися спільні навчання з одним із есмінців японських військово-морських сил щодо запобігання піратству. Після того, як НАТО відрядило свої кораблі у Чорне море, цей корабель також змінив курс. Таким чином РФ намагається повільно, але впевнено дестабілізувати ситуацію в Україні через протистояння НАТО.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив командуючий ВМС України (2014-2016 рр.) Сергій Гайдук.

«Якщо відслідковувати пересування російського корабля «Сєвєроморск», який раніше називався «Сімферополь», то захід у Чорне море є досить символічним. Хоча, кораблі Північного флоту, навіть, в радянський час виконували свої завдання в Середземному морі і не лише», – сказав Гайдук.

Він розповів, що з липня 2018 року «Сєвєроморск» виконував завдання в Аденській затоці, де проводив спільні навчання з одним із есмінців японських військово-морських сил щодо запобігання піратства. Після інциденту, який стався 25 листопада 2018 року, коли було захоплено українських моряків, відбулися чіткі кроки як НАТО, так і Росії.

«Позиція НАТО є чітко сформульованою щодо збільшення присутності їхніх кораблів у Чорному морі, і ми це бачимо. В той же час Росія робить адекватну відповідь», – зазначив він.

За його словами, це не є чітким попередженням Росії щодо України. Адже важко порівняти бойову готовність та економічну ситуацію обох країн. Росія хоче іншого, вона намагається повільно, але впевнено дестабілізовувати ситуацію у Чорному та Азовському морях, а також загалом в Україні.

«Ситуація, яка відбулася в Україні щодо Криму і Сходу, все ж таки не є протистоянням між Росією і Україною. Бо ми повинні чітко розуміти, що стан і показники Збройних сил України і Росії не співставні, як і стани економік. Росії потрібен повільний процес дисбалансу і дестабілізації ситуації. Тому ціна питання перебуває в рамках протистояння НАТО і Росії», – прокоментував Гайдук.

Тому, на його думку, входження російського корабля є чіткою відповіддю у протистоянні НАТО і РФ.

«Україна є рубіконом і питання полягає лише в тому, де пролягатиме кордон між південно-східним флангом НАТО і Росією. Чи через умовні «прокладки ОРДЛО», чи якісь інші території. Можливо, це буде ціла територія України. Тому протистояння триває і всі тактичні кроки щодо заходу кораблів НАТО, формування баз чи розгортання системи ПРO і дії росіян – вони адекватні протистоянню між силовими блоками», – наголосив він.

Нагадаємо, 9 січня у Чорне море увійшов ракетний протичовновий есмінець «Сєвєроморск» (619), проект «Фрегат», по класифікації НАТО – Udaloy.

Loading...