Новини » Події 10 січня, 2019, 18:44
Фінансист пригадав, як «свита» Януковича після втечі вивела з банків мільярди доларів
ZIK
ZIK

Після втечі Януковича від уряду та Нацбанку вимагали на кілька днів зупинити банківську систему, щоб перешкодити корупціонерам, які втекли з України, вивести кошти. Проте непрофесіоналізм призвів до того, що мільярди доларів таки вийшли із банківської системи.

Про це в ефірі програми Vox  populi на телеканалі ZIK заявив економіст, заступник голови НБУ в 2005-2009 роках Олександр Савченко.

Економіст нагадав, що група економістів отримала Нобелівську премію за т, що довела, що під час кризи зростає корупційна діяльність, і кризу неможливо зупинити, не притягнувши до відповідальності корумпованих чиновників і бізнесменів. Олександр Савченко нагадав, що нині МВФ ставить перед Україною не лише економічні, а й політичні умови для того, щоб виділені кошти не розкрадали.

Експерт також пояснив, чому після втечі Віктора Януковича знизився курс національної валюти.

«Коли тікав Янукович, він взяв із собою 2-3 млрд дол. і на гвинтокрилах та іншими шляхами вивіз. Але, на жаль, потім із банківської системи теж «пішли» гроші за тими людьми, які втекли. Я намагався достукатися до уряду, до Нацбанку і вимагав зупинити банківську систему на два-три дні для того, щоб не могли ці гроші втекти за корупціонерами. Але, на жаль, непрофесіоналізм призвів до того, що гроші, долари, вийшли із банківської системи – 2-4 мільярди, і це за перший місяць», – нагадав економіст та пояснив, що, оскільки доларів стало менше, ціна на них зросла, а гривня девальвувала.

Олександр Савченко додав, що ціни наздоганяють курс валюти упродовж трьох-чотирьох років: так, якщо гривня після втечі Януковича впала у два рази, то і ціни підвищаться удвічі протягом трьох-чотирьох років.

Як повідомляли, член ради НБУ Василь Фурман наголосив, що, за прогнозами НБУ, уряду та МВФ, рівень інфляції у 2019 році становитиме 6,5-7,3%. Отже, держава починає входити в низьке інфляційне середовище. До того ж, українська національна валюта не впаде до 40 одиниць за долар.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 04:03 :11