Новини » Економіка 10 січня, 2019, 14:24
Дорошенко: Цьогоріч сигарети подорожчають на 25%, а комуналка – на 20 відсотків
ZIK
ZIK

Дивлячись на реальні темпи зростання цін на товари та комунальні послуги, прогнозована МВФ інфляція у 7% виглядає досить заниженою. До того ж, якщо у 2019 році справді відбудеться світова фінансова криза, вона може серйозно вдарити і по Україні.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» виловив директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Він наголосив: показники прогнозованої на 2019 рік інфляції у 7% виглядають досить заниженими, оскільки не відповідають реальним темпам зростання вартості товарів.

«Темпи зростання цін на продукти – від 8 до 15-18%, у витратах домогосподарств це – 50%. Цього року підакцизні товари, тобто сигарети, зростуть в ціні на 25%. Що стосується комунальних послуг, які становлять 20% від усіх витрат українців, то вони також зростуть більш як на 20%», – прогнозує Дорошенко.

Адже, за його словами, підняття вартості комунальних послуг – це, в тому числі, наші обов’язки перед МВФ. Окрім того, у багатьох компаніях відбувається й зростання витрат.

«Що ж стосується продуктів, то ціни на деякі із них підтягнуть до рівня європейських. Для цього є багато причин, зокрема, багато таких товарів уже вийшли на європейський рівень, дешевшими залишаються лише окремі із них. Окрім того, ми все більше експортуємо, адже протягом останніх років падає внутрішній попит», – зазначив Дорошенко.

Відтак, на його думку, це якраз і підштовхує бізнесменів орієнтуватись на експорт. Водночас підняття цін на підакцизні товари було внесено в цьогорічний проект.

Окрім того, він розповів: якщо у 2019 році справді відбудеться світова фінансова криза, це може серйозно позначитися на Україні.

«Та потрібно розуміти, що у світовій економіці наша країна перебуває на такому місці, що падати уже нікуди. Інше питання – дно іноді буває подвійним. Тому це може відбитись на запозиченнях. У нашу країну і без того не йдуть приватні інвестиції, тому стане важче позичати гроші закордоном. До того ж їх вартість зростатиме», – переконаний Олексій Дорошенко.

Як повідомлялось раніше, у своєму огляді Міжнародний валютний фонд прогнозує, що в Україні інфляція за підсумками 2019 року становитиме 7%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-13 23:42 :09